Městské divadlo v Mostě pořádá čtvrtý ročník divadelního festivalu, který odstartuje 3. dubna a vyvrcholí 6. dubna vystoupením Laterny magiky. Cílem čtyřdenního maratonu je představit to nejlepší a nejzajímavější z současné mladé divadelní scény. Za čtyři roky si festival dokázal vybudovat pevnou pozici mezi festivaly tohoto charakteru a svým významem překračuje hranice regionu.

„Festival Young for young je festival mladých divadel pro diváky mladé nejen věkem. Věříme, že své tipy si najde každý, kdo má oči i uši otevřené," uvedla mluvčí divadla Ivana Bonaventurová.

Stejně jako v minulých ročnících vystoupí na scénách Městského divadla a Divadla rozmanitostí tuzemské a zahraniční soubory. Jednotlivá představení bude hodnotit studentská porota, ale i návštěvníci festivalu. Ti budou mít k dispozici hlasovací lístky a zvolí svého vítěze.

Program je neobvykle pestrý

Samotný program i doprovodné akce lákají především na pestrost a multimediální přesahy. Vedle klasických žánrů, jako je komedie, groteska, nebo monodrama se objeví činoherní a koncertní improvizace, či představení vytvořená pro konkrétní a čas a místo. Také doprovodný program dává prostor především mladým umělcům. Jedním z nejzajímavějších počinů bude 3D malba a video mapping. Tyto nové trendy ve světě vizuálního umění využívají monumentální projekci ve volném prostoru, zpravidla na fasády budov. Pro vytvoření projektu byli osloveni studenti Fakulty umění a designu a Katedry výtvarné kultury ústecké univerzity. Festival doplní výstavy, barmanská show, taneční a výtvarné workshopy, módní přehlídka a další.

Součástí festivalu Young for young je předání ceny Forever young, jež je každoročně udělována významné herecké osobnosti. Letos si ji slavnostně převezme Stanislav Zindulka. V minulosti byli oceněni třeba Lubomír Lipský, nebo Luba Skořepová.