„V Mostě mu jeho fanoušci tleskali po každé větě, což není na koncertech klasické hudby obvyklé. Ortodoxní posluchači vědí, že potlesk má být až po vyslechnutí celé skladby, což byly v tomto případě koncerty G-dur a A-dur W. A. Mozarta," řekl Petr Macek.

Šporcl poprvé v Mostě a Chomutově vystoupil před patnácti lety po návratu ze studií v USA. Naposledy tu hrál před šest lety koncert F. X. Mendelssohna Bartholdyho. „Na letošních koncertech byl jeho výkon vyzrálejší, až úžasný. Už je to ženatý otec dvou krásných holčiček. Oslnil jak posluchače, tak i členy festivalového orchestru, včetně mě jako kapelníka," sdělil Macek.

Na závěr si publikum vyžádalo ještě jednu skladbu navíc. A Šporcl zahrál bravurním způsobem virtuózní skladbu Nicola Paganiniho. Načež si publikum stouplo a dalo bouřlivé ovace. „Přídavky Franze Drdly byly i pro mě jako kapelníka pietou se vzpomínkou na mou maminku, díky níž jsem získal lásku k hudbě," dodal Macek.

Příští koncerty Festivalového orchestru Petra Macka v Chomutově a Mostě se konají 3. a 4. listopadu. Vystoupí na nich charismatické klarinetistky Ludmila Peterková a mladá talentovaná vítězka soutěže Pražské jaro Kateřina Váchová, violoncellista a člen Pražákova kvarteta Michal Kaňka a známá sopranistka Markéta Mátlová, sestra muzikálové pěvkyně Terezy Mátlové.