Jak se soutěží? Do konce března bude Mostecký deník navštěvovat maturitní plesy. Každý týden představí dvanáct soutěžících, z nichž budou čtenáři webu vybírat čtveřici postupující do velkého březnového finále. Do finále postupuje z každé kategorie soutěžící s největším počtem hlasů.

Abyste se mohli lépe zorientovat, požádali jsme o stručné zhodnocení soutěžících také odborníky. Názory odborníků nelze opomenout, ale o tom, kdo nakonec postoupí do finálového kola naší soutěže, rozhodnete právě vy! Věnujte svůj hlas soutěžícím v každé kategorii a sami se tak vžijte do role porotců.

Hlasování 3. kola soutěže bude ukončeno o půlnoci v úterý 1. února. Dalších 12 soutěžících, které vybereme na plese Střední průmyslové školy, vám nabídneme v pondělním Mosteckém deníku. Hlasovat pro ně bude možné od středy 2. února.

Soutěžní kategorie maturantka

Daniela Hynková

Hodnotí P. Vyoralová: Šaty pro mě trochu neurčité barvy, zřejmě růžová kombinace s černou by byla pro maturantku příjemná, ale myslím, že méně by znamenalo více. Černé krajky je zbytečně moc a považuji za nešťastnou délku šatů. Maturantky mají spoustu povinností během plesu a pokud se nemohou pohodlně pohybovat, je to chyba.

Hodnotí I. Brůnová: Barva šatů mladé dívce sluší. Též naušnice jsou pěkně sladěny. Účes působí trochu rozcuchaně, s profesionálním líčení by ještě více prodala své pěkné oči a rty.

Jana Ondráčková

Hodnotí P. Vyoralová: Bílá na maturantky vždycky patřila a dodnes jsou školy, kde mají maturantky bílou ,,nařízenou“. Rukavičky jsou vhodným doplňkem a také střih je slušivý. Budu se opakovat, ale šaty jsou moc dlouhé.

Hodnotí I. Brůnová: Svěží. Nádherné vlasy. Celkově bych doporučila vyzkoušet teplejší pastelový odstín.

Kateřina Kratochvílová

Hodnotí P. Vyoralová: Pěkné šaty, pěkný náramek i kabelka, vše dobře sladěno a tentokrát je v pořádku i délka šatů. Je vidět, že jde o oblíbený model maturantek.

Hodnotí I. Brůnová: Ženské! Naušnice, účes i zlatočerné líčení - vše spolupracuje a vytváří královskou eleganci. K tomuto vzhledu nezapomenout doličovat rty i během večera.

Tip na postup Miluše Šafránkové: Kateřina Kratochvílová
Povedlo se! Stylizace šatů, doplňků a účesu této dívce velice sluší. Jsou to moc krásné, jemnou výšivkou zvýrazněné šaty, které jsme už jednou hodnotili, ale stačí jiný odstín pleti a šaty vypadají úplně jinak! Make-up jen podtrhuje celkovou ženskost. Stylově k sobě vše perfektně sedí. Zvolený outfit působí velice elegantně, vše propracované do detailů.

Soutěžní kategorie maturant

Jakub Bušo

Hodnotí P. Vyoralová: Sympatický pan maturant. Slušivý oblek s jemným proužkem dobrého
střihu, růžová košile s kravatou bez vzoru to vše dobře doplňují. Škoda, že kalhoty nemají vhodný pásek.

Hodnotí I. Brůnová: Pohledný elegantní muž, kvalitní upravené vlasy. Doporučila bych trochu upravit obočí, více by vynikly jeho pěkné oči.

Radek Šrein

Hodnotí P. Vyoralová: Moderní oblek s prošitím na klopě a strukturovaným proužkem velmi dobře sedí a je vhodně doplněný košilí se stejně jemným proužkem. Pouze kravata už nemusela být pruhovaná, je ale velmi dobře uvázaná.

Hodnotí I. Brůnová: Líbí se mi to - pěkně upravené vlasy, zajímavé temné oči, klidně bych zkusila košili v barvě vínové či růžové. Líbil by se mi i bez vousů.

Sven Nekrep

Hodnotí P. Vyoralová: Černobílá klasika by si možná zasloužila lépe uvázanou kravatu. Oblek dobře padne, délka ideální. Proč ne?

Hodnotí I. Brůnová: Tady bych zkusila vlasy, které jsou husté a pěkné, zčesat spíše do čela než do výšky. Nebála bych se vyzkoušet barevné košile v pastelově chladných odstínech.

Tip na postup Miluše Šafránkové: Jakub Bušo
Maturant zvolil klasický, takzvaný business oblek s jemným proužkem, vhodně doplněný barvou košile. Linii saka doporučuji projmout. Je patrný pečlivý výběr košile i vázanky, líbí se mi sladění tón v tónu. Barvy tomuto mladíkovi typově odpovídají. Snad jen malá úprava obočí k pěknému hairstylingu by umocnila celkový příjemný dojem.

Soutěžní kategorie návštěvník

David Hosnedl

Hodnotí P. Vyoralová: Pokus o ležérní outfit. Vesta by neměla být volná, ale ani obepínat. Možná kdyby si David sundal triko pod košilí, tak by byla velikost ideální.

Hodnotí I. Brůnová: Šarmantní, fialová košile je příjemná změna, účes pěkný, k dokonalosti bych upravila opět obočí.

Miloslav Aschenbrenner

Hodnotí P. Vyoralová: Tak takhle by to na plese určitě být nemělo. Tenisky a džínové kalhoty sem nepatří!

Hodnotí I. Brůnová: Tento mladý muž určitě oživuje spektrum maturitního plesu. Asi bych vynechala štrasovou náušnici.

Ondřej Smékal

Hodnotí P. Vyoralová: Na ples patří sako a ne ,,golfová“ vestička. Rukávy košile by i ke konci
plesu měly být upravené a ne vyhrnuté.

Hodnotí I. Brůnová: Pěkné rysy obličeje, tady bych zkoušela úpravu a střih vlasů, který by ještě více podrtrhl a doplnil celkovou vizáž.

Tip na postup Miluše Šafránkové: Ondřej Smékal
Sympatický mladý muž sází na decentní kombinaci tlumených tónů barev s vyváženým stylingem oděvu. Je vidět snaha o soulad a barevnou harmonii. K mladistvému vzhledu bych doporučila vyzkoušet jiný střih vlasů. Celkový dojem outfitu je příjemný.

Soutěžní kategorie návštěvnice

Adéla Stanislavová

Hodnotí P. Vyoralová: Černá je dobrá, pohodlný střih s výrazným dekoltem je slušivý, boty jsou vhodně zvolené. Velká škoda zavěšeného prstýnku na řetízku, ten na ples nepatří.

Hodnotí I. Brůnová: Přirozené, jednoduché, uvolněné, romantické, nádherné vlasy i úsměv. Klidně bych se odvázala v barvě šatů, vše by se ještě více rozzářilo.

Denisa Bisiová

Hodnotí P. Vyoralová: Mám velkou radost, krásné šaty nápadného střihu, výrazné a vhodně
zvolené doplňky - skvělé!

Hodnotí I. Brůnová: Sexy až provokativní, krásný úsměv. Odlehčila bych doplňky, profesionální líčení očí by dodalo nádech luxusu. Vlasy i barva očí nádherně ladí s odstínem šatů.

Klára Houdová

Hodnotí P. Vyoralová: Moc pěkné šaty, nápadné a přitom decentní. Bohužel boty jsou zřejmě nepohodlné.

Hodnotí I. Brůnová: Tak s touhle dámou bych se kamarádila, plná vitality a pozitivní energie. Tady platí, že nejhezčí oblečení ženy je její úsměv. A zde jsou i překrásné mandlové oči, volila bych adekvátně větší doplňky ke kamenům na šatech.

Tip na postup Miluše Šafránkové: Denisa Bisiová
Velmi pěkné - myslím, že si je toho tato upravená, usměvavá mladá žena dobře vědoma. Rafinovanost, ženskost, styl – to mě napadá při pohledu na takto sladěný outfit. Tak trochu „barbie look Paris Hilton“. Šedivá barva šatů rozhodně není špatná volba, jen se nebát kombinace s výraznějšími barvami make-upu či doplňků. Trendem číslo 1 pro jarní sezónu 2011 je doplňková korálová barva. Celkově to má jiskru, ubráním stříbrných doplňků a dotažením zmiňovaného make-upu získá na dokonalosti.

Kdo jsou naši odborníci

Petra Vyoralová – odbornice na společenskou módu ze svatebního salonu Delta Most. Kompletní svatební servis. Půjčování svatebních, společenských a plesových šatů. Nabídka snubních prstenů, svatebních oznámení a doplňků. Kontakt: www.svatby-most.cz
Iveta Brůnová – vizážistka – má za sebou dlouholetou úspěšnou praxi v oboru vizáže a image, oceněna 1. místem v mezinárodní soutěži Bomton cup 2008, nabízí služby v oblasti líčení, účesů, péče o pleť, stylingů, focení, osobních poraden a konzultací, přednášek či školen. Kontakt: 603755260 iveta.brůnová@digitalebiz.cz
Miluše Šafránková – odbornice na celkový vzhled ze salónu Team proměny v Mostě, který se zabývá především kompletní proměnou image. Nabízí kadeřnické, kosmetické, vizážistické, fotografické, masérské a nehtové služby. Zajišťuje pro firmy bonusové programy, školení
a image semináře. Pořádá víkendové relaxační pobyty pro ženy. Kontakt: 737 247 718, www.teampromeny.cz

Ceny pro vítěze

Na 4 vítěze finálového hlasování, které odstartujeme 30. března čekají tyto ceny:
• Vypůjčení společenských šatů v salonu Delta Most zdarma či s 50% slevou
• Vypůjčení obleku v salonu Delta Most zdarma či s 50% slevou
• Vizážistická konzultace u profesionálky Ivety Brůnové zdarma
• Kosmetické balíčky od společnosti Oriflame Most
• Webhosting od společnosti Softex NCP s.r.o. - Růžová 1426, Most
• Den fotomodelkou v salónu Teamu proměny, Bělehradská 3347/7
• Den fotomodelem v salónu Teamu proměny
• Nehtová modeláž v hodnotě 500,-
• Poukaz v hodnotě 500,- na biosolárium

Kosmetický salon Oriflame, SHD Komes Most - 16. patro, 724 132 815, blahova.miri@seznam.cz, Den otevřených dvěří každý pátek 10 – 18 hod.

Nehtový ateliér Jana Hlaváčková – Manikúra, modeláž nehtů, prodlužovaní řas, prodej kosmetických výrobků, SHD Komes Most - 2. patro, 606 494 805,

www.nehtovyatelier.estranky.cz, Po – Pá 9 – 17 hod.

Soutěž připravuje Alena Průšová