V rámci turné Amarok tour se Chinaski v čele s frontmanem Michalem Malátným rozhodli porušit tradici koncertování v Litvínově a přesunout stage do Mostu.

Změnu si vyžádali samotní fanoušci. „VLitvínově jsme vystupovali pravidelně, ale letos jsme reagovali na intervence fanoušků, a tak doufáme, že nás v Mostě nezklamou a přijdou vhojném počtu. O to více se na ně těšíme!“ vzkazuje kapela Severočechům.

Část koncertního turné doprovázela skupinu slovenská zpěvačka Katarína Knechtová. V Mostě však jako předkapela vystoupí mladí, zajímaví hosté, kteří si říkají Second-Hand HusBand.

Koncert odstartuje sedmou hodinou večerní a po něm bude jako vždy následovat autogramiáda. Ačkoliv letos vezou Chinaski oproti loňskému roku zmenšenou verzi podia, diváci by neměli být o nic ochuzeni. K tomu by měl přispět i nový projekt skupiny Chinaski s názvem „Netoč nás! Natoč sebe!“.

Jeho účelem je dokumentovat, co fandové kapely dělají během dne, který vyvrcholí návštěvou samotného koncertu. Chinaski se inspirovali Ridley Scottem a jeho Live In a Day. Na projektu spolupracují s Ester Brym - držitelkou ceny Alana J. Bailey za nejlepší dokument roku 2009.

Podrobnější informace i návod, jak na to, najdete na webu kapely www.chinaski.cz. Právě zde píše na blogu jeden z členů skupiny Ondřej Škoch: „Turné nám parádně klape a musím říct, že koncerty mají výbornou atmosféru“.

Vstupenky na mostecký koncert skupiny Chinaski si můžete zakoupit v KD CitadelaLitvínov, Intus Litvínov, Centru rozvoje turismu v Mostě nebo s padesátikorunovým příplatkem přímo v místě konání. Zároveň máte do středy možnost zajít do kina Kosmos na Autopohádky - celovečerní povídkový film, který je kombinací hraného příběhu s animovanými povídkami doprovázený hudbou právě z dílny skupiny Chinaski.

Alena Průšová