Do vánočního hávu se v sobotu 29. listopadu převléklo Divadlo rozmanitostí. Studio mladých divadelníků uvedlo ve foyer alternativní scény Městského divadla v Mostě premiéru inscenace Čarovná noc betlémská, která formou živého obrazu připomíná narození Ježíše Krista. Za půldruhého roku existence studia jde již o páté představení, které talentované děti nastudovaly.

Vánoční příběh Čarovná noc betlémská uvádí Divadlo Apropo již od roku 2003 na III. nádvoří Pražského hradu jako charitativní představení, jehož výtěžek putuje na konto nadace Pomozte dětem. Autor hry Filip Jan Zvolský poskytl mosteckým divadelníkům práva zcela zdarma a nenechal si ujít ani premiérové představení. Do patnáctiminutové inscenace se vešlo nejen putování pastýřů, děveček a tří králů do Betléma, ale také spousta známých i méně známých koled, ať už zpívaných nebo recitovaných. Oproti biblickému popisu dvě tisíciletí staré události se zde na scéně objevuje i čert, ale jeho svody nemají dlouhého trvání.

Režie inscenace se ujal Vít Levinský za pomoci dramaturgyně Ivany Čurdové, která je hlavní duší Studia mladých divadelníků. O korepetici písní se postaral Petr Rak, scénu a kostýmy, věrně přibližující starověkou módu, navrhly Jana Vacková a Alena Kočendová. V představení účinkují Alexandra Bauerová, Filip Čajka, Karin Čajková, Ivana Čurdová, Kateřina Fénešová, Jan Petr Fuchs, Karolína Humlová, Matěj Janiga, Barbora Keldrychová, Kateřina Krčmářová, Karolína Kristlová, Matěj Kuřina, Vít Levinský, Denisa Lišková, Lukáš Mach, Andrea Martínková, Michaela Matějovicová, Aleš Růžička, Hana Streiftauová, Jakub Šrámek, Nikolas Šulyok, Michal Šustek a Mirka Trojnová.

Na mladých umělcích je znát, jak je divadlo baví a jak si prkna, která znamenají svět, užívají. Pod odborným vedením členů „Rozmáňa" se ze studia stal de facto třetí soubor Městského divadla v Mostě, které si tak vychovává elévy pro své profesionální soubory a zároveň děti připravuje na případná studia uměleckých škol.

Jiří Macan