České vinařství Chrámce v sobotu zpřístupní veřejnosti archiv mosteckých vín ve sklepení přesunutého děkanského kostela. Jedná se již o dvanácté otevření archivu, které se pořádá dvakrát ročně, na jaře a na podzim. Ochutnat bude možné téměř všechna vína vyrobená vinařstvím od roku 1998. Chybět nebude ani Svatomartinské víno.

„Lidé budou moci ochutnat z více jak šedesáti vín, od roku 1998 až po špičková vína 2000, 2003, 2007 a Svatomartinské. Bude připraveno i občerstvení a určitě bude veselo, protože se vždy sejdou přátelé vína,“ řekl včera vinař Ivan Váňa. Suterén mosteckého kostela bude otevřen od 10 do 17 hodin.

Modeláři závodí

Pokud nepatříte k příznivcům dobrého moku, ale raději dáte přednost autům, nenechte si ujít skvělou podívanou závodů automodelářů. V sobotu se totiž v mosteckém Domu dětí a mládeže pojede Krušnohorský pohár dráhových modelů. K vidění budou formule, historické vozy, sportovní auta, cestovní auta, nascar a kamiony.

„Letos je to již osmý ročník, takže se jedná o závěrečný závod celého seriálu. Protože se jelo osm závodů na různých drahách po Čechách,“ nastínil vedoucí automodelářů Vladimír Basák.

Rozsvěcují strom

O první adventní neděli do Mostu zavítá Janek Ledecký, který vystoupí na slavnostním rozsvícení vánočního stromu. Předvánoční akce se bude konat na prvním náměstí od 16 hodin. Janek Ledecký by měl návštěvníkům zazpívat od 16.30 hodin.

Předvánoční koncert v neděli pořádá také Církev československá husitská. Bohoslužba s živými chválami Jarky Fialové začíná už v 8.45 hodin ve sborové místnosti CČSH v Moste.