Výstava: Jiří Perlík: Fotím pro radost

Zahájení: úterý 11. září 2007 v17.00

Místo konání: Městská výstavní síň Zlatá trojka, Stříbrná síň (Městská knihovna Most, Moskevská 12, Most, tel. 476768800)

Termín výstavy: 6. - 28. 9. 2007 (výstava je přístupná vběžné provozní době MKM, tj. PO, UT, ČT, PA od 10.00 do 19.00)

Výstava i vernisáž jsou vrežii autora.

Jiří Perlík:

Narodil jsem se v Mostě dne 7. 4. 1958. Rodiče mne učili mít dobrý vztah k přírodě.

Téměř celé dětství jsem s rodiči strávil na malé chatě u Klášterce nad Ohří, kde jsem měl možnost rozvíjet své všestranné zájmy.

Ještě v době totalitního režimu jsem dokončil střední odborné učiliště. Můj otec byl vždy pro mne velkým vzorem, hlavně díky své dobrosrdečnosti. Maminka se zajímala o fotografování, čímž u mně tuto zálibu probudila a od počátků velmi podporovala. Fotit mi dělá opravdu radost.

V dětství byly mým koníčkem poštovní známky, můj dědeček byl uznávaný filatelista. Známky mne naučily zajímat se o historické dění národů. Dodnes patří mezi moje zájmy fotografování, cestování četba naučných knížek. Rád cestuji po jihu,když fotím,tak to i cítím.

Fotil jsem Řím a Vatikán, jsem milovníkem staré Prahy. Obdivuji a rád fotografuji pražskou Malou stranu. Během své cesty po jihu Evropy jsem navštívil mimo jiné také Řecko, krásná zem na památky je Bulharsko.

Ze všeho nejvíce však obdivuji naší českou přírodu,která se mění příchodem každého ročního období.

Jelikož jsem římsko-katolické víry, tak vím, že člověka nespasí dobré skutky, které vykoná ,ale zásah boží milosti. Dnes se to již nebojím napsat,žijeme v demokratickém právním státě,což nebylo vždy.

Moje poděkování patří především mým rodičům, kteří již bohužel nejsou mezi námi a všem kteří mi umožnili tuto výstavu uskutečnit.