K hlavnímu dostihovému dni na mosteckém závodišti patří již od roku 1998 volba o nejoriginálnější pokrývku hlavy nazvaná Královna a princezna hipodromu.

I letos se 25. července uskutečnila každoroční přehlídka opravdu krásných a nevšedních klobouků, která přilákala více jak šest desítek soutěžících. V kategorii do 16 let se z vítězství radovala Natalie Geletková, na druhém místě se pak umístila Simona Sedláčková a třetí místo získal šestiletý Dominik Somerauer.

V hlavní soutěži se z vítězství radovala budoucí maminka Tereza Koudelková, na druhém místě skončila pravidelná účastnice v této soutěži Jitka Bernardová se zpívajícím kloboučkem a třetí pak byla Martina Tuháčková.

V osmi dostizích se představilo celkem 92 koní. Samozřejmostí byla výborná kvalita jak mezi koňmi, tak mezi jezdci.

Sobota v Mostě měla dva vrcholy. Prvním byla Velká mostecká cena společnosti Vršanská uhelná. Jednalo se o dlouhý překážkový dostih hodnoty Národní listed měřící 4500 metrů. Závod dotovaný částkou třemi sty tisíci korunami přilákal sedm velmi kvalitních koní, mezi nimiž potvrdil roli favorita FLORESTANO s žokejem Marcelem Novákem, který s převahou zvítězi.

Opravdovým svátkem pro příznivce dostihů byl deset minut před pátou 63. ročník OAKS společnosti Litvínovská uhelná, který na startu přivítal 14 prvotřídních klisen, které se na trati 2400 metrů pokusily získat vysněný titul okořeněný celkovou dotací jeden milión korun. Z vítězství se nakonec radovala jedna z favoritek RABIIT ZAMINDAR s žokejem Dušanem Andresem v sedle, když v poslední zatáčce spadl jeden z favoritů žokej šampión Václav Janáček sedlající horkou favoritku PRINCESS OF GRACE.