Děti se po příchodu do dětského oddělení knihovny ihned chopily her a zasedly ke stolkům. Za pomoci rodičů, prarodičů či vychovatelek se bavily nad deskovými či společenskými hrami a lámaly si hlavy nad těmi logickými.

Nechyběli ani zkušení tvůrci her, kteří představili zcela nové výrobky, jejichž pravidla dokázali dětem i vhodně vysvětlit.

Zkoušely se zábavné IQ testy, ale probíhalo i oficiální testování Mensy ČR dětí od 14 let.

„Den plný her je v podstatě výmysl Mensy ČR, která tuto akci pořádá již řadu let na spoustě škol a v knihovnách, jen u nás ve městě je to něco nového. První ročník se zde konal v roce 2008 a letos ho pro velký úspěch opakujeme. Něco jsme samozřejmě do programu doplnili, zúčastní se i herní klub seniorů,“ uvedla vedoucí knihovny Jitka Belancová.

Pohrát si ovšem nepřišli jen jednotlivci, ale rovnou i celá družina ze 4. ZŠ. „Snažíme se dětem zpestřit všední odpoledne, protože rodiče si je v družině vyzvednou okolo čtvrté hodiny a pak už je většinou nikam na žádnou akci nevezmou. Děti píšou úkoly, jsou unavené apod., takže se snažíme být akční alespoň v družině. Jsme totiž proti celodennímu sezení u počítače,“ říká s úsměvem vychovatelka Věra Malesáková.

Alena Průšová