Kdo: Vojtaano
Kde: Warner Music, 2021

„Od začátku chci texty psát upřímně, trochu formou zpovědi o tom, co zrovna prožívám. Ve dvaceti jsem pařil, kalil, ze všeho měl legraci, takže i první deska byla v tomhle duchu. Rok 2020 jsem trávil v klidu, doma, se ženou a psem, s muzikou a myšlenkama, kam ten svět spěje. Tak se to na desce taky zákonitě promítlo. Témata mám dospělejší, ale pořád se snažím vyprávět od srdce i na plnou hubu a hledat na věcech spíš veselý momenty,“ slibuje osobitý autor.

Na albu je jedenáct žánrově pestrých skladeb. Hudebně se dál vše točí kolem kytary, nabízí jednoduché akustické aranže přecházejí přes blues, reggae a hip-hop po elektronickou taneční hudbu. Jako hostující posily se na albu objevili například Zeller (Cocotte Minute), Adam Hejna (zpěv, trubka, Fast Food Orchestra), Phill Kotty (housle) či Petr Zeman.

Hudebně na sebe Vojtaano výrazně upozornil dvěma zdařilými nahrávkami v roce 2016. Složil i kladbu Lavina pro internetový seriálový hit z fotbalového prostředí Vyšehrad. Vtipnou písničkou s animovaným klipem Budulínek vs. Galantní jelen oslovil víc generací uživatelů YouTube.