"Už týden drnčí telefony a v předprodeji je prodáno několik stovek vstupenek,“ říká vedoucí mosteckých kin Petr Král. „Vstupenek je ještě dost a pokud bude třeba, přidáme mimořádná představení,“ dodává.

Kosmos bude film promítat 14 dnů po světové premiéře, a to od 30. července do 5. srpna. V den premiéry vydělal Harry Potter a Princ dvojí krve 104 milionů dolarů ve světě. V ČR to bylo 21,8 milionu korun za první týden, připomněl Petr Král.

O filmu:
Harryho (Daniel Radcliffe) šestý školní rok na Škole čar a kouzel v Bradavicích je pokažen válkou mezi Voldemortovými přívrženci a stoupenci dobra v níž náš hrdina s jizvou ve tvaru blesku na čele buď vyhraje, nebo zemře. Profesor Brumbál ho zasvětí do temné minulosti Toma Riddlea (Christian Coulson) a přitom poodhalí příčinu Voldemortovy (Ralph Fiennes) nesmrtelnosti. Když Harry objeví starou a počmáranou učebnici lektvarů patřící tajemnému Princi Dvojí Krve, spoléhá se na kouzla z ní i přes Hermionino (Emma Watson) varování stále víc. Válka mezitím zasahuje i do domácnosti Harryho spolužáků v té nejnepředstavitelnější podobě a začátek konce se blíží.