Stovky věřících i nevěřících, kteří na mše obvykle nechodí, se budou chtít opět vměstnat do mosteckého kostela Nanebevzetí Panny Marie, který je světovým unikátem. Sváteční ekumenická bohoslužba začne v deset hodin v noci a potrvá přibližně půl hodiny. „Očekávám, že přijde tisíc lidí. Tato bohoslužba má tradici,“ řekl Deníku farář Josef Hurt z Římskokatolické farnosti - Děkanství Most. V kostele by měly zaznít kytary doprovázené zpěvem.
Kdo nechce při mši prochladnout, měl by se pořádně obléknout. Etiketa ale mužům káže, aby ze slušnosti při vstupu do kostela sundali z hlavy čepice. Kostel je navíc státem chráněnou kulturní památkou s cennými uměleckými předměty, takže z bezpečnostních důvodů by návštěvníci neměli při bohoslužbě používat bez povolení rušivé fotoaparáty a kamery. Stejné omezení platí i pro vtelenský kostel, který je barokní památkou.

Ve Vtelně začně půlnoční mše přesně ve 24 hodin. Řidiči musejí počítat s nedostatkem parkovacích míst u vtelenského kostela, který má být rovněž plný lidí.

Kdo chce zůstat v noci v teple domova, ale zároveň zažít vánoční mši, může přijít už v 16 hodin na mši do kostela svatého Václava na Zahražanech. V litvínovském kostele svatého Michaela Archanděla začíná bohoslužba ve 21 hodin.

Mše se nekonají jen v kostelech. Církev československá husitská v Mostě pořádá o půlnoci bohoslužbu ve vile v ulici L. Janáčka na Zahražanech. „Přijít může kdokoliv,“ sdělil vikář Vladislav Hána.

Kdy a kam na mši:

24. prosince (pondělí): 16 hodin: kostel sv. Václava v Mostě – Zahražany, 21 hodin: kostel sv. Michaela Archanděla v Litvínově, 22 hodin: děkanský kostel v Mostě, 24 hodin: kostel ve Vtelně,

25. prosince (úterý): 9 hodin: kostel sv. Václava v Mostě, kostel v Litvínově, 17 hodin: kostel Vtelno

26. prosince (středa): 9 hodin: kostel v Litvínově, 15.30 hodin: Rybova Česká mše vánoční v kostele sv. Václava, 16 hodin: vánoční bohoslužba v Českých Zlatníkách