Bude to jedinečná podívaná a nevšední zážitek. Mostecký areál u vodní nádrže Matylda zažije něco, co v Mostě nikdo nepamatuje. Předposlední zářijová sobota bude na místní pláži totiž patřit Hasičskému festivalu.

„Přijede přes dvacet dobrovolných sborů,“ řekl Deníku za organizátory Marek Leština z Ústecké TV s tím, že návštěvníky podniku čeká nejen odpoledne plné zábavy a soutěžení, ať už pro děti, nebo v podání dospělých, ale i jedna velice zajímavá podívaná. „Vrcholem akce bude světelná hudební show v podobě hasičské fontány,“ doplňuje Leština.

Jedinečná atrakce, na kterou mají patent hasiči z Nového Oldřichova a Skalice na Českolipsku, představí Smetanovu skladbu Vltava, doplněnou o světelné efekty a vodu stříkající přímo z hasičských proudnic. Vše pod taktovkou dirigenta. Aktéři hasičské fontány budou stát na břehu v prostoru od mola až ke skříňkám na věci pro in–line bruslaře. Hra světel a vody začne až po setmění a potrvá asi čtvrt hodiny.

Sobotní dostihový den na hipodromu.
OBRAZEM: Zaplněný hipodrom v Mostě. Slavilo se 20. výročí otevření areálu

Pořadatelé doporučují, aby lidé sledovali celou záležitost z větší vzdálenosti, protože pak je prožitek z celoplošného pohledu na akci daleko větší. Očekává se velký divácký zájem. Jiří Holý z oddělení komunikace Dopravního podniku měst Most a Litvínova Deníku potvrdil, že se počítá s tím, že budou posíleny autobusové linky zajíždějící na Matyldu.

K poslechu zahrají místní rockové kapely Cumbal a Deviant. Na úplný závěr je přichystán ohňostroj. Festival podpoří Ústecký kraj.

Závody tahačů Czech Truck Prix na autodromu v Mostě.
Hotely v Mostě hlásí obsazeno, akce roku zaplní i Matyldu