Představení na motivy románu Ingvara Ambjornsena Pokrevní bratři začíná od 19.30 hodin.

Oba muži jsou tak trochu podivní. Elling, citlivý s duší básníka, se děsí lidí. Kjell se zdá jako opravdu zkušený milovník žen. Elling a Kjell právě získali nový byt. Do této chvíle žili celkem spokojeně v psychiatrickém ústavu. První je inteligentní absolvent gymnázia a autista. Druhý měl zatraceně těžké dětství, takže jeho navazování kontaktů s lidmi rozhodně nepodléhá konvencím. Elling má obrovský strach z lidí a vycházení ven. Kjell, i přes svou společenskou nezkušenost, touží po plnohodnotném životě zdravého muže. Miluje jídlo, obdivuje ženy, Reidun, která bydlí ve stejném domě jako Elling a Kjell, je zase těhotná a žije sama. Frank, magistrátem určený opatrovník, dělá prostě svou práci. Osudy čtyř různých lidí se jistého dne protnou. Bez falešného sentimentu a patosu.

Elling a Kjell Bjarne je příběhem o hledání přátelství, lidské autonomie a důstojnosti.

„Práce s herci je asi to nejpodstatnější, co mě při inscenování textu zajímá. Sázím na příběh, dobrého autora a kvalitní herce,“ řekla režisérka představení Věra Herajtová v rozhovoru pro Lidové noviny.

V představení zahrají: Radim Madeja, Jiří Kraus, Jiří Rumpík, Martina Šimíčková, Jana Pin, Petra Kasalová, Michal Pešek.

(sh, oh)