Skupina Zdarr působí na hudební scéně devátým rokem. Vzešla z rozpadajícího se seskupení Hakybua. Název je složeninou počátečních písmen jejích členů – Zdeňka Součka, Arnošta Anderleho a Romana Paška. Čtveřici doplňuje Pavel Hendrych. Na počest jeho (jeho zkratka v názvu kapely chybí), a také dvorního textaře, spisovatele Pavla Brycze, Zdaři cédéčko pojmenovali právě Pavel, vysvětluje kapelník Zdeněk Souček.

Deska se nese v duchu předešlých dvou CD Zdar a Dar. „Opět je to otevřená akustická fúze,“ říká Zdeněk Souček. Posluchači tak v písních rozeznají prvky folku či reggae; MusicPage hudbu Zdarru nazvala už před lety „pěknou severočeskou world music“.

Dvanáct skladeb vzniklo v mosteckém nahrávacím studiu Ponte Records, vydalo je rovněž místní nakladatelství Hněvín.

Jako hosté na desce působí zpěvačka Jana Koubková, Zdeněk Říha (tuba), František Krtička (vibrafon), Míra Váňa (mandolina), Jiří Tišer (housle), Jaroslav Sochor s Junior big bandem ZUŠ Litvínov Chudeřín a vokálisté Jan Petrásek, Oldřich Šimků, Roman Dobrev, Míra Kuželka, Martin Raidl a Richard Řeřicha. Na hudbě se kromě členů kapely podílel u dvou písní také Martin Knol.

„Co se týče soundu, mám i díky bohatému obsazení hostů z desky v porovnání s předešlými nejlepší pocit,“ dodává Zdeněk Souček.