Závěrečný koncert jarní části 26. sezony Festivalového orchestru Petra Macka se bude konat v pondělí 10. dubna od 19.30 v Městském divadle v Mostě pod názvem Ze symfonie do opery. Je velikonočním večerem, který má opět splnit řadu přání posluchačů.

V první části zazní hudba jednoho z německých romantiků F. Schuberta, od jehož narození uplynulo 220 let. Posluchači si vyslechnou několik hudebních maličkostí, písní, které se vyznačují jeho poetickou povahou. Před přestávkou zazní i jeho světově známá skladba, Symfonie h-moll, která je pouze dvouvětá a nazývá se Nedokončená. „Franz Schubert a Robert Schumann patří mezi mé oblíbené německé romantiky. V jejich hudbě je spousta poezie, nostalgie a lásky," řekl Petr Macek.

Prodaná nevěsta, Rusalka, Jakobín

Druhá část programu je především na přání dlouholetých posluchačů, kteří mají rádi slavné árie a dueta z opery B. Smetany Prodaná nevěsta a z oper A. Dvořáka Rusalka či Jakobín. Tyto známé melodie zazpívají sólisté z operních scén Dana Burešová (soprán), Liana Sass (soprán), Josef Moravec (tenor) a Jaroslav Patočka (bass). Festivalový orchestr bude řídit stálý host, dirigent Jiří Štrunc.

Tento finální koncert sezony navazuje na březnový zábavný koncert, kde si splnila přání i řada dalších posluchačů. Divadlo bylo skoro zaplněno a posluchači si vyslechli s potěšením árie a dueta lidových operet J. Stelibského, J. Beneše a také ty nejslavnější dueta a árie z operet Mamselle Nitouche, Ptáčník, Rosemarie a Perly panny Serafinky. Několik těchto árií a duet mělo v Mostě premiéru. Posluchači ocenili bouřlivým potleskem výkony sólistů a protože jim byla splněna přání, tak si vyžádali přídavek.

26. sezona

Zbylé vstupenky na závěrečný koncert jsou k dostání v pokladně městského divadla. Začátek koncertu v Mostě je tentokrát od 19.30 hodin.

Umělci i posluchači děkují všem sponzorům za podporu festivalu krásné hudby v této 26. sezoně, jehož protagonistou je Festivalový orchestr Petra Macka, a těší se na další hudební zážitky v sezonách příštích a přejí veselé Velikonoce.

V Městském divadle Chomutov se stejný koncert koná 11. dubna od 19 hodin.