V minulosti Cenu Forever young dostali v Mostě Iva Janžurová, Květa Fialová, Stanislav Zindulka, Luba Skořepová a Lubomír Lipský. „Vybíráme z herců a hereček, o kterých si myslíme, že jsou mladí duchem, mají nadhled a životní elán," říká Ivana Bonaventurová, programová ředitelka festivalu, jehož centrem bude opět Městské divadlo Most.

Festival je přehlídkou mladých divadel a toho nejlepšího a nejzajímavějšího z jejich tvorby. Opět se představí i činohra mosteckého divadla a Divadlo rozmanitostí. Letos se na festivalu bude zároveň slavit 30 let existence nové divadelní budovy.

Letošní hlavní program nabídne divákům i méně známé, či úplně nové divadelní soubory. Vedle profesionálů se na festivalové scéně sejdou i amatéři nebo děti. Přijedou například Divadlo D21, Švandovo divadlo, Divadlo Damúza a Činoherák Ústí.

Na festival bude zvýhodněné vstupné, nejlevnější vstupenky (50 či 60 korun) budou pro mládež. Organizátoři pro očekávaný velký zájem doporučují včasnou rezervaci vstupenek.

V doprovodném programu, který bude jako vždy zdarma, jsou koncerty, výstavy, vystoupení mimů, klaunů, herecké, výtvarné a taneční workshopy, soutěže a další akce.

Festival začne lampionovým průvodem od divadla k přesunutému kostelu, kde bude koncert kapely The Merry Freaks a divadelní představení Pohádkové město, které připomene historii Mostu a kostela v době 40. výročí jeho přemístění.