Mostecké městské divadlo má po činohře a loutkové alternativní scéně třetí soubor. Jmenuje se Studio mladých divadelníků. Vzniklo loni v září při Divadle rozmanitostí. Dvacítku členů studia tvoří talentovaní žáci a studenti od 13 do 19 let věku, kteří mají vztah k dramatickému umění. V sobotu 29. listopadu uvedou svou další, v pořadí již pátou novinku, představení Čarovná noc betlémská.

„Je to milé, příjemné a pohodové představení pro vánoční atmosféru," sdělila Mosteckému deníku dramaturgyně inscenace Ivana Čurdová, herečka Divadla rozmanitostí.

Studio zahraje prostý světoznámý příběh o zrození spasitele v Betlémě, o příchodu pastýřů, děveček, tří králů a o zjevení andělů. Na rozdíl od původní verze se na scéně objeví i čert, který se snaží všechny svést na scestí nebo jim uškodit. Tvůrci tím naznačují, že ani na svatém místě zlo nikdy nespí.
„Jinak je to klasický biblický příběh," řekl režisér hry Vít Levinský, herec Divadla rozmanitostí.

Celé představení je jako živý obraz bez hudby – je postaveno na zpěvech a koledách, i těch méně známých.

Premiéra bude v 17 hodin ve foyer Divadla rozmanitostí. Představení trvá zhruba dvacet minut, vstupné je 10 korun. Po ukončení začne na jevišti divadla hlavní program profesionálního souboru s inscenací Dědečkův betlém – Pohádka o putování za Ježíškem.

Studio mladých divadelníků se letos představilo například na festivalu Young For Young v Mostě a účinkovalo při předání mostecké ceny Forever Young herečce Ivě Janžurové.

Ve studiu se mládež učí herectví i technické divadelní obory. Může být přípravou na vysokoškolské studium v oblasti dramatického umění a základnou pro profesionální mostecké scény.