Odkud jste se dozvěděli o tom, že Chinaski hledají pro své letošní turné místní regionální předkapely?

Přečetli jsme si to u vás, v Mosteckém deníku. Tak jsme rozhodli zareagovat. Poslali jsme materiály, které požadovali a nakonec to vyšlo. Trochu jsme už s tím nepočítali, protože se to nějak protahovalo a když nám bylo oznámeno, že si nás Chinaski vybraly, tak to pak bylo velice příjemné překvapení.

Byla před koncertem nějaká tréma?

Ani moc ne. Věděli jsme, co budeme hrát. Jenom basák byl týden před koncertem na operaci s kolenem, takže ten poprvé stál až na pódiu, no a můj mladší bratr, náš bubeník bujaře slavil osmnáctiny a vrátil se se dvěma stehy na bradě…

Jak probíhal samotný koncert?

Tak ten jsme si užívali. Uvedl nás sám Michal Malátný. Bylo to super. Dokonce při jedné písničce jsem zkusil, jestli si lidé v hale s námi zazpívají a zpívali snad všichni. Všechno fungovalo, takže byla to opravdu paráda.

Co to pro vás do budoucna znamená, že si vás Chinaski vybrali jako předkapelu a mohli jste se takto na velké scéně představit?

Věřím, že nám to určitě pomůže v další tvorbě a působení na hudební scéně. Potěšilo mě, že to funguje a jde. Hrajeme podobný styl, jako Chinaski. Po koncertu jsem potom přemýšlel, co dál, jak to chceme hrát. Rád bych, abychom to posunuli ještě dál. Proto teď chystáme videoklip k nové písničce a chceme připravovat akustickou verzi našeho koncertu. To by možná mohla být cesta k tomu, abychom náš program mohli hrát v menších klubech a posluchači si to více užili. Na větších akcích, jako jsou festivaly a městské akce, bychom potom hráli zase to, na co jsou lidé od nás zvyklí. Plány jsou, tak uvidíme.