V Maxi se od čtvrtka 13. září až do neděle 16. září promítá americký film Vdáš se, a basta! Romantická komedie o matce (Diane Keaton), jejíž láska nezná hranic. Už dvě dcery provdala a teď musí udat i tu třetí (Mandy Moore).

Od pondělí 17. září do středy 19. září pak bude v Maxi na programu další americký film Cesta bojovníka. Strhující příběh o chlapci, kterého Vikingové zapomenou v Americe při svých nájezdech. Sirotka se ujme jeden z indiánských kmenů. O patnáct let později se temní seveřané vracejí a hlavní hrdina musí bránit svůj domov. Vizuálně velmi propracovaný historický film natočil Marcus Nispel (Texaský masakr motorovou pilou), v hlavní roli Karl Urban (Pán prstenů, Doom). Ve velkém kině se promítá vždy od 17.30 a 20.00 hodin.

V kině Midi ve čtvrtek 13. září opět pokračuje Filmklub. Na programu bude španělský snímek Carmen. Obnovená premiéra stylizovaného tanečního filmu režiséra Carlose Saury. Rovnocenným režisérovým spolutvůrcem je tanečník a choreograf Antonio Gades, který hraje sám sebe. Filmový příběh se odvíjí paralelně s reálnou love story, která vznikne mezi protagonisty při zkouškách na baletní představení. Od zítřka do neděle pak v Midi poběží britský film Miss Potter. Okouzlující love story inspirovaná životem a láskou světoznámé spisovatelky Beatrix Potter, která byla literárním fenoménem začátku 20. století. Biografické drama natočil Chris Noonan (Babe - galantní prasátko), hrají Renée Zellweger a Ewan McGregor.

V Midi se pak od pondělí 17. září do středy 19. září bude hrát titul Inland Empire. Mysteriozní drama Davida Lynche o herečce (Laura Dern), která se zamiluje do svého kolegy (Jeremy Irons) při natáčení filmu, který je remakem neexistujícího polského filmu, přičemž natáčení se až moc začíná podobat jejímu životu. V Midi se promítá každý den od 19 hodin.

V kině Maxi pokračují pravidelné nedělní pohádky, vždy od 15 hodin. Tentokrát bude na programu pohádkové pásmo Krtkova dobrodružství I. Oblíbený krtek potká autíčko nebo koberec a ocitne se také v ZOO či ve městě.