V mosteckém kině Kosmos se v sále Maxi od čtvrtka 20. prosince až do středy 26. prosince, s tím že v pondělí 24. 12. je kino zavřené, promítá pouze od 17.30 hodin americký film Beowulf. Slavný příběh vypráví o skandinávském válečníkovi, který musí zničit obávanou příšeru. Fantasy snímek je filmovou adaptací staré anglosaské hrdinské básně. Animovaný film režíruje Robert Zemeckis opět za pomoci motion capture technologie (Polární Expres).

Od čtvrtka 20. prosince do středy 26. prosince (24. 12. kino zavřeno) se v Maxi pouze od 20.00 hodin promítá další americký film Hrdinové a zbabělci. Příběh o dvou naivních studentech, pro které se vstup do armády stal noční můrou, o vlivném senátorovi, jedné novinářce a amerických hodnotách. Robert Redford natočil politický thriller o smyslu války v Afgánistánu a boji proti terorismu, ve kterém si sám také zahrál. Dále hrají Meryl Streep a Tom Cruise.

Od pátku 21. prosince až do středy 26. prosince (24. 12. kino zavřeno) v Midi poběží český film Crash Road. Kryštof Hanzlík (Do nebíčka) natočil hořkou komedii o rebelce (Agáta Hanychová), která se vydává hledat hodné lidi. A její cestu lemují setkání s nejrůznějšími existencemi - např. s vymahačem dluhů, ekoteroristou nebo unesenou nevěstou. V Midi se promítá od 19 hodin.

V kině Maxi pokračují pravidelné nedělní pohádky, vždy od 15 hodin. Tentokrát bude na programu rodinný film Divoké vlny. Animovaná akční komedie nahlíží do zákulisí vzrušujícího světa závodního surfování. Hrdinou filmu je tučňák skalní Cody Maverick, začínající surfař, který se chystá na účast ve svém prvním profesionálním závodu.