„Chtěli jsme, aby se česká pohádková postava kašpárka vrátila na divadelní prkna. Inspiroval mě veliký Kašpárek, který stojí u jeviště a vždy bouchne při zahájení představení na činely. Děti to mají rády, vždy se na to těší,“ prozradil režisér a dramaturg Zdeněk Říha.

Pohádka provede návštěvníky veselým příběhem Kašpárka, nenasytného krokodýla a ubrečeného miminka. Celá hra je založená na improvizaci loutkoherců, hodně podobná komedii dell'arte a Kašpárek v ní vyhraje svou lstí.

Dějištěm příběhu bude zhruba čtyřmetrový orchestrion, kterému se otevírají okénka a z nich vykukují – a hrají tu – maňásci. Kromě divadelního zážitku je tento orchestrion také zdrojem zvuků a hudby, které se ujal Tomáš Alferi.

Premiéru nové pohádkové hry můžete zhlédnout v sobotu 14. května od 17.00 hodin v Divadle rozmanitostí. Představení je přitom vhodné pro děti od pěti let a trvá zhruba 45 minut.

S maňásky Kašpárkovy příhody zahrají Kamila Čondlová, Petr Čulík a Jitka Raková. Scénu, kostýmy a loutky vytvořil Vlastislav Brož.