Kdy: sobota 17. 8. od 15.30
Kde: areál Benedikt v Mostě
Za kolik: zdarma

Festival folkové hudby. Vystoupí Kamelot, Spirituál Kvintet, Tomáš Linka a Přímá Linka, František Nedvěd a Tiebreak.
Po náměstí a areálu děkanského kostela si folkoví příznivci letos už potřetí dají dostaveníčko v letním amfiteátru v Mostě na Benediktu. Letos na festivalu vystoupí:

Kamelot (15:30 – 16:45 hodin). Známá kapela jejího spoluzakladatele Romana Horkého vznikla v Brně a na naší scéně působí už od roku 1982. V současné době vystupuje Kamelot ve čtyřčlenném složení. Roman Horký je autorem všech textů a skladatelem hudby. Můžete se těšit třeba na hit Zachraňte koně či Země tvých dlaní, Čas rozchodů a jiné známé kousky.

Spirituál kvintet (17:30 – 18:30). Legendární kapela Jiřího Tichoty se blíží k neuvěřitelným šedesáti letům existence. V tomto ohledu za sebou nechává i Rolling Stones či náš Olympic. Skupinou prošly i takové hlasy a osobnosti jako Irena Budweiserová, opakovaně Karel Zich či bratři Nedvědové. Spirituál zpíval i z balkónu Melantrichu v památném listopadu 1989. O rok později se představil na Václavském náměstí znovu – to si s ním zazpívali i prezidenti Václav Havel a George Bush.

Tomáš Linka a Přímá linka (19:15 – 20:15). Někdejší člen skupin White Stars, Greenhorns, Fešáci či Cadillac vystupuje již dvacet let s vlastní kapelou Přímá linka. Excelentní hráč na foukací harmoniku s podmanivým hlasem je výraznou postavou naší folk a country scény. Řada jeho skladeb se vryla do podvědomí posluchačů a zní u táborových ohňů.

František Nedvěd a Tiebreak (21:00 – 22:00). Posledního interpreta asi netřeba podrobněji představovat… Mladší z bratrů Nedvědů se po začátcích ve skupině Toronto, Brontosauři a Spirituál kvintet osamostatnil a již dlouhá léta koncertuje ať už sám, nebo se svými přáteli. V Mostě se představí s celou kapelou, která si říká Tiebreak.