Všechno to začalo v létě 2016, kdy oddanost a vášeň pro Metallicu svedla dohromady Martina Przeczka a Kamila Drába, aby si krátili dlouhé letní večery hraním oblíbených songů, jen tak, pro sebe ve zkušebně. Postupně se ovšem začala drát na povrch myšlenka o doplnění dalších dvou hráčů (kytaristy a basáka) a možnosti odehrání příležitostných akcí.

Začalo shánění zkušebny, vybírání repertoáru, pravidelné zkoušení, které už mělo za cíl dát kostru playlistu nové formace. Na podzim doplnil dvojici kytarista Tomáš Kuchta. Martin Przeczek definitivně přijal roli frontmana a kapela dostala název Metallica Czech Tribute Band. Na pozici basového kytaristy byl z několika adeptů vybrán v lednu 2017 Jan Zaoral.

Vše dostalo jasné rysy a od dubna 2017 kapela pravidelně vystupuje. Metallica Czech Tribute Band se nechce stylizovat pouze do věrné kopie originálu a ani jej nějak napodobovat, což je náplní revivalů. Je to pouze parta čtyř lidí, jež spojuje láska k hudbě Metallicy a rádi se o tuhle vášeň podělí s fanoušky, kteří sdílí stejné nadšení.

V pátek 1. února bude Rokáč Vinohrady otevřený již od 19 hodin. Začátek koncertu je naplánován na 21 hodin.

| Video: Youtube

Metallica Czech Tribute Band - Master of Puppets  Zdroj: YouTube.com/Jaroslav Holar