V sobotu 10. května bude mít na Komorní scéně Městského divadla v Mostě od 17 hodin premiéru nová pohádková inscenace O statečné princezně Máně.

Pohádka je jedna z Ladových Nezbedných pohádek, ve kterých bývá často vše naruby. Tak je tomu i v této pohádce. Do nesnází se nedostane princezna, ale Honza. Čerti ho omylem odnesou do pekla a princezna Máňa ho tam jede, za pomoci dobrých rad pohádkového dědečka Habaděje a jeho sestry čarodějnice Kanimůry, vysvobodit. A jak už to v pohádkách bývá, vše šťastně končí svatbou.

V mostecké inscenaci zastihneme princeznu Máňu na cestě kolem světa, při které se omylem ocitla na jevišti nejmenovaného divadla a překazila tak přítomným hercům začátek představení. Okamžitě si všichni padnou do oka a herci se rozhodnou její vyprávění odehrát. Celá pohádka je inscenována jako divadlo na divadle s naivními, ale výtvarně výrazně pojatými rekvizitami a scénou.

Kromě herce Jiřího Krause, který pohádku režíroval, autorsky se podílel na textu a vytvořil scénu, spolupracovali na inscenaci i další herci Městského divadla v Mostě. Texty písní jsou z pera Vítka Herziny a výtvarná stránka celé inscenace je dílem Michaely Krausové.

(bona)