Kdy: středa 2. října od 19 hodin
Kde: centrum Benedikt v Mostě

Nejdřív se hrálo v knihovně, teď na Benediktu. Příjemnější sál není široko daleko. Kapacita pro nějakých 130 lidí, slušná akustika, útulné prostředí, parkoviště, dobré pivo…

Nerozlišujeme jazz, blues nebo rock. Chceme slušnou nekomerční muziku. Zábavnou, ale s nějakým přesahem. Žádnou estrádu, žádnej popík. Většinou anglo-americké kapely, které v obrovské konkurenci na sobě makají jako vrcholoví sportovci. Muzikanti nechtějí zakrnět, musí se vyvíjet, a aby se uživili, hrajou denně po klubech na celém světě - proto jsou nejlepší, prostě top.

Vstupenky budou za dvě až tři stovky. Cena v předprodeji je stejná, níž jít už nejde. Konkrétní termíny sledujte na www.benediktmost.cz.

Nezapomeňte, správná muzika musí být naživo!! Žádné sluchátka, žádný přehrávač, žádný počítač, žádné video! Muzikant a posluchač se musejí potkat ve stejném čase na stejném místě. Dobrý muzikant umí předat svoje sdělení publiku každý večer, umí ovlivnit naše vnímání, náš pohled na svět, naše emoce, a naopak - dobré publikum umí muzikanta vybudit k velkému výkonu, jakoby stál na pódiu poprvé. Pak není bigbít jen zábava, ale názor a pohled na svět. Nenechte si to ujít.

Jako první se v centru Benedikt představila kapela Skinny Molly z Nashville v USA. Ve středu 2. října od 19 hodin ji budou následovat polští Zeppelinians z Gdaňsku.

 

Další program hudebního Benediktu:

Rainbreakers (Liverpool, UK) - Po 18. 11. 2019

 The Catfish (Sussex, UK) - Út 28. 01. 2020

 Manu Lanvin & The Devil Blues (Paris, F) - Po 09. 03. 2020

 Three for Silver (Portland, Oregon, USA) - Čt 26. 03. 2020

 Elisha Blue (London, UK) - Po 11. 05. 2020

 Bex Marshall (London, UK) - St 03. 06. 2020

 Katie Bradley (London, UK) – termín zatím nebyl určen

Jana Benešová