Kam o podzimních prázdninách? Deník pro vás připravil přehled nejzajímavějších událostí na Mostecku.


Ještě dnes se mohou děti přijít podívat do kina v mostecké knihovně na pohádku Zasadil dědek řepu. Začátek je v deset hodin dopoledne a vstupné dvacet korun. V Domě dětí a mládeže v Mostě si zase zájemci mohou od 14 do 17 hodin zkusit pletení s pedigu a pomocí této techniky oplést láhev. S sebou si přineste láhev a 50 korun. Centrum volného času (CVČ) pořádá Tajemnou noc s Bílou paní a ostatními strašidly, sraz je v 18:30 hodin u CVČ. Na tuto akci se zájemci měli přihlásit do 22. října.


Sportovní nadšenci zase mohou vyrazit do Litvínova, kde se v areálu Louček uskuteční tradiční Běh kolem plátna.


Nejzajímavější program je připraven na pondělí 27. října. Hned v osm hodin se milovníci zvířat sejdou u CVČ a společně vyrazí do zooparku v Chomutově. S sebou by si děti měly vzít sportovní oblečení, jídlo a pití na celý den a malé kapesné. Cena zájezdu je 150 korun. V ceně je zahrnuta doprava a vstup do zooparku. Ti, kteří chtějí zůstat v teple dorazí v osm hodin do domu dětí a mládeže, kde si vyrobí vlastního draka. A v deset hodin bude uspořádán Dračí letecký den. Děti si mohou přinést vlastnoručně vyrobeného nebo koupeného draka.


V 18 hodin večer vymění děti s rodiči draka za lampion a připojí se k lampiónovému průvodu, který vyrazí od litvínovského gymnázia.


Něco pro dospělé


Pondělní večer bude patřit dospělým. V mosteckém městském divadle se od 18 hodin uskuteční koncert Sisi Sklovské a Big Bandu Litvínov.
Na poslední den prázdnin, tedy středu 29. října se jistě těší všichni mladí turisté. Centrum volného času totiž zve na prázdninový pochod na Fláje. Sraz je jako obvykle v osm hodin v CVČ. S sebou si školáci vezmou nejen teplé oblečení, ale i obuv do terénu, jídlo a pití na celý den a malé kapesné. Cena je devadesát korun a v ní zahrnuta i cesta a prohlídka přehrady.


Dům dětí a mládeže přichystal od osmé hodiny ranní hry v klubovně. A v deset hodin se již začne s přípravami na blížící se Halloween. Děti si z přinesených menších dýní vyrobí postavičky a zvířátka. A aby se jen nesedělo. V jednu hodinu odchází děti na Benedikt, kde se utkají v Ježčích závodech. Pokud bude pršet, bude akce přesunuta do prostor DDM.