Ojedinělý projekt, který kombinuje největší hity kapely a svět pohádek, startuje své celorepublikové turné. Stejně jako před čtyřmi lety se jedná o divadelní představení pro děti spojené s akustickým koncertem. S tímto velkolepým projektem navštíví devatenáct městských divadel v Čechách.

Litvínovský akustický koncert se odehraje v pátek od 20.00 hodin.

Pohádka o Plivníkovi láká do sálů divadel celé rodiny. Michal Malátný se představí nejen v poloze zpěváka, na kterou jsme zvyklí, ale i osobitého herce a vypravěče pohádkového světa. Ve druhé části představení přizvou Chinaski všechny do říše svých největších hitů. Převážná část textů pochází z pera Pavla Grohmana, který s celým nápadem přišel, nalezl v něm textařské rozptýlení, ale bohužel také poslední tvůrčí příležitost.

Chinaski je česká popová skupina, která vznikla před dvaadvaceti lety jako Starý hadry, dali ji dohromady Pavel Grohman a Michal Novotný později Malátný. Po dvou letech do kapely přichází dva spolužáci Michala Novotného z DAMU, dlouholetý frontman Petr Rajchert a Jiří Seydler.

Pod vlivem Charlese Bukowského se přejmenovávají na Chinaski a vychází jim stejnojmenné debutové album. Druhá deska Dlouhej kouř, jejíž stejnojmenný singl je nejhranější písní v rádiích, přináší kapele velkou popularitu i několik nominací na Ceny akademie. Za tuto desku obdrželi Chinaski zlatou desku za dvacet sedm tisíc prodaných alb. Na přelomu tisíciletí z kapely odešel Petr Rajchert a za mikrofonem ho nahradil Michal Malátný.

Před třemi měsíci se kapela umístila na druhém místě v hudební anketě Český slavík. Od zlata je dělilo pouhých 921 bodů. Dvě zlata si Chinaski odnášejí z hudebních cen Tv Óčko. Vítězí v kategorii skupina a zpěvák roku 2008.

Miroslava Huláková