Stop hudebním akcím festivalového typu? To tedy ne! Produkce ani v období pandemie rozhodně nekončí. Po úspěšném projektu Autokino se agentura Dream PRO rozhodla uspořádat živá vystoupení nejznámějších českých umělců v podobě projektu Autokoncerty.

„První podnik tohoto typu se uskuteční v areálu Autodromu Most,“ řekla Deníku PR koordinátorka projektu Autokoncerty.cz Lucie Dosedělová s tím, že série, která má ambice zavítat i do dalších českých měst, odstartuje o víkendu 22. a 23. května. „Bude to opravdu originální zábavná show. Návštěvníci totiž nebudou muset vůbec opustit auto, a hudbu si tak užijí v bezpečí se svými nejbližšími,“ dodala Dosedělová.

Tím, kdo v pátek 22. května projekt Autokoncerty zahájí, bude Leoš Mareš a jeho vystoupení DJ Show Live. V sobotu pak na mostecké pódium dorazí Ewa Farna a skupina Slza.

Autokoncertem pořadatelé chtějí podpořit zdravotníky a záchranáře Ústeckého kraje. „Prodej vstupenek spouštíme on–line na webu v neděli 10. května přesně v deset hodin,“ doplnila koordinátorka.

Oba koncerty začnou vždy ve 20 hodin. Brány autodromu se otevřou už o tři hodiny dříve. „Produkce se uskuteční na parkovišti u velkého závodního okruhu,“ informoval mluvčí společnosti Autodrom Most Jan Foukal.

V jednání jsou další koncerty

Agentura připravuje i další produkce. V jednání jsou koncerty kapely Mirai, Xindla X, Olgy Lounové a dalších hudebníků. „Nápad vznikl teprve před pár dny a jsme velmi rádi, že do toho šli všichni s námi. Autodrom Most si vzal spolupořadatelství opravdu za své, umělci nám vycházejí vstříc a velmi pomáhají i partneři. Spolupracuje s námi i velké množství skvělých dodavatelů od těch s technickým zázemím až po pořadatelskou službu. Všem patří velké díky,“ uvedl šéf pořádající agentury Dream PRO Luboš Machoň s tím, že budou vyhrazena speciální parkovací místa i pro členy složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje. „Právě jako malé poděkování za jejich práci,“ připomněl Machoň.

Pořadatelé upozorňují, že je potřeba, aby každý návštěvník dodržoval přísná hygienická a bezpečnostní opatření. Pořadatelé přijíždějící návštěvníky zaparkují na určené místo, z vozidel se během koncertu nesmí vystupovat a mezi vozy bude odstup. Kvalitní zvuk bude v každém voze, hudební show totiž uslyší nejen přímo z pódia, ale jedná se také o vysílací FM frekvenci na autorádiích. Konkrétní znění opatření lze najít na webu www.autokoncerty.cz.

Vystoupení hudebníků si návštěvníci vychutnají na pódiu velkém 12 x 10 metrů s šedesátimetrovým navazujícím molem. „Podél stage budou navíc i velké LED obrazovky, takže všichni návštěvníci uvidí každý detail show,“ poznamenal Machoň.

Kromě standardních vstupenek si bude možné zakoupit i VIP vstup, se kterým se návštěvník dostane až přímo pod stage.

Projekt Autokoncerty navazuje na úspěšně realizované projekce Autokina v Ústí nad Labem, které během 11 dní nabídlo 30 promítání českých a zahraničních filmů a které navštívily tři tisíce diváků ve více než 1300 autech.