Zdroj: DeníkSoučasný primátor Paparega (ProMOST) získal v prvním kole 31,5 % hlasů, obhajující senátorka Dernerová (SD-SN) 31,3 %. Nyní, v pátek 30. září a v sobotu 1. října, budou o hlasy voličů usilovat znovu. Vítěz získá křeslo v Senátu.

A co po prvním souboji řekli oba kandidáti? „Jsem moc rád, že mě voliči podpořili. Nesmírně si toho vážím a slibuji jim, že se o Senát poperu. Je to určitý signál, že práci v Mostě děláme dobře. Doufám, že mě voliči podpoří i ve druhém kole,“ řekl Paparega. „Děkuji všem, kdo mě volili. Jsem moc ráda, že jsem se do druhého kola probojovala a věřím v podporu i ve druhém výběru,“ uvedla Dernerová.

Alena Dernerová a Jan Paparega
Mostecký boj o Senát: Vítěze Jana Paparegu a Alenu Dernerovou dělilo 64 hlasů

Paparegu před druhým kolem podpořila v úvodním klání čtvrtá na pásce, bývalá komunistická poslankyně Hana Aulická Jírovcová, ale také neúspěšná kandidátka za SPD Ivana Turková. Podporu mu vyjádřil také premiér Petr Fiala (ODS). Naopak Dernerovou nikdo z protikandidátů z prvního kola nepodpořil.

Alena Dernerová senátorské křeslo na Mostecku obhajuje, v horní komoře Parlamentu ČR je dětská lékařka neuroložka už od roku 2010. V posledním senátorském výběru v roce 2017 uspěla už v prvním kole, získala 54,9 % hlasů. Za Mostecku už v Senátu působili také Richard Falbr (ČSSD) a Vlastimil Balín (KSČM).

Pokud potřebujete vědět ještě další podrobnosti k senátním volbám a zajímavosti z regionu, začtěte se do speciálu Mosteckého deníku Volby 2022. Deník přinese i průběžné sledování sčítání výsledků senátních voleb. Sledovat ho budete moci ZDE.