V sedmičlenné radě obsadí ANO pět míst, SNK-ED a KSČM po jednom místě. Všichni členové rady, kromě starostky a místostarostů, budou pracovat v radě jako neuvolnění. „Radě budou pomáhat dvě komise rady – komise dopravy a komise nakládání s majetkem,“ uvádí se v prohlášení.

close info Zdroj: Deník zoom_in ANO získalo do gesce finance, interní audit, systémové řízení, regionální rozvoj a investice, nakládání s majetkem a životní prostředí, SNK-ED pak sociální věci a školství.

V třiadvacetičlenném zastupitelstvu bude mít koalice většinu 12 hlasů. Koaliční partneři se v rámci jednání o budoucí spolupráci dohodli, že opozičním stranám nabídnou co nejširší spolupráci na rozvoji města v následujících čtyřech letech. Například nabídnou účast ve výborech zastupitelstva a komisích rady a zastoupení v orgánech městských společností.

Koaliční smlouva bude oficiálně podepsána všemi koaličními zastupiteli v úterý 11. října v Restauraci U Zámeckého parku a ještě před konáním ustavujícího zastupitelstva bude zveřejněna. Ustavující jednání nového zastupitelstva se koná 14. října od 16 hodin v aule Schola Humanitas.

Koalice zařadila mezi priority v novém volebním období 2022 až 2026 revitalizaci areálu bývalého Kovošrotu v Hamru pro technické služby, včetně sběrného dvora a zázemí pro odpadové hospodářství, výstavbu nové plavecké haly u Koldomu s energetickými úsporami, přípravu rekonstrukce tramvajové trati v Litvínově, dokončení rekonstrukce Citadely, výstavbu nové smuteční síně a modernizaci Zimního stadionu Ivana Hlinky.

K prioritám patří také vybudování nového skateparku a pumptrackové dráhy, řešení problému parkování především v lokalitách Osada a Koldům, zbourání posledního vybydleného panelového domu v Janově, který je ve vlastnictví města, dokončení revitalizace Pilařského rybníka a rekonstrukce zadní části náměstí Míru a okolí. Radnice chce také rekonstruovat další nevyhovující chodníky, silnice a veřejné osvětlení, připravit plochy pro individuální výstavbu rodinných domů a dále podporovat modernizaci hřišť a škol.