K nejmladším, kterým je 18 let, patří Mostečané Šimon Drda, Anna Klepišová, Adam Malý, Matouš Rybák a David Štýs (všichni z uskupení Piráti a Zelení pro Most), Bibiána Hýžová (ProMost), Libor Trpka (ČSSD) a lomská kandidátka Marie Erlitzová (OMMO).

Post primátora Mostu obhajuje Jan Paparega (Pro Most). Kandidují i jeho náměstci Markéta Stará a Marek Hrvol. V Litvínově jdou znovu do volebního klání starostka Kamila Bláhová (ANO) a místostarosta Karel Rosenbaum (ANO). Dlouholetá litvínovská místostarostka Erika Sedláčková je tentokrát až na posledním místě kandidátky KSČM.

V 72 letech opět kandiduje v čele ČSSD starosta Meziboří Petr Červenka. V Lomu chce být znovu starostkou Kateřina Schwarzová, lídryně hnutí Severočeši.cz. Zelené v Horním Jiřetíně vede do voleb starosta Vladimír Buřt a v Hoře Svaté Kateřiny se o hlasy voličů uchází starosta Jindřich Zetek (Společně pro Kateřinu).

Z bývalých starostů měst chtějí oslovit voliče pedagog Milan Šťovíček, lídr STAN v Litvínově, a zemědělec Lukáš Pakosta, jednička sdružení Sousedé z Hory Svaté Kateřiny.

Předvolební anketa na Mostecku
Které téma podle vašeho názoru vyhraje volby u vás? Ptali jsme se na Mostecku

Hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller je čtyřkou mostecké kandidátky ANO. Lékařka a zastupitelka Mostu Alena Dernerová kandiduje za uskupení ODS a Nezávislí, ale zároveň chce jako senátorka znovu uspět v senátních volbách, které se konají společně s komunálními. Ze zastupitelů kandidují v komunálních i senátních volbách také Jan Paparega a Hana Aulická Jírovcová.

V komunálkách se voličům nabízejí kandidáti řady profesí i zájmů. Jsou to například kuchařky, svářeči, zdravotní setry, manažeři, elektrikáři, kadeřnice, myslivci, rybáři či umělci. V Litvínově jde do voleb i 81letá členka Sokola Marie Srbová (ANO).