Proč kandidujete na senátora?
Především je to z toho důvodu, že chceme propagovat naši politickou stranu. My se netajíme tím, že máme negativní názor na senát a na jeho fungování a pravomoci, které jsou podle nás velmi malé. Pokud bych byl zvolen do senátu, probudilo by to spící panoptikum, které tam je. Zároveň se přiznám, že by mi imunita senátora pomohla v mé politické práci a činnosti, protože jsem stíhán za kdejaké výroky.

Čím byste byl v senátu užitečný?
Hlas senátora je daleko silnější než hlas opozičního politika. Byla by to výhoda. Mohl bych upozorňovat na problémy, které jsou na Mostecku. To znamená například na otázku kriminality, na otázku nepřizpůsobivých občanů a na otázku prolomení těžebních limitů. Sám senátor může sice těžko prosazovat návrhy zákonů, ale může určitě ovlivňovat dění v senátu a upozorňovat na problémy, které tu jsou.

Proč kandidujete na Mostecku, když tu nebydlíte?
Je to z toho důvodu, že tady máme nejlepší volební výsledky a máme tady velkou podporu občanů. Proto se Most logicky nabízel jako dobrá volba pro mou kandidaturu. Uvidíme, kolik lidí k volbám přijde. Vím, že obliba senátu je velmi nízká. Doufám ale, že naše příznivce se nám podaří zmobilizovat tak, abychom dosáhli slušného výsledku.

Rozhovory s ostatními kandidáty na senátory, kteří odpověděli na dotazy Mosteckého deníku, najdete v souvisejících článcích na pravé straně obrazovky.

Jak se stavíte k otázce prolomení či neprolomení limitů pro těžbu uhlí?
Já bych byl pro to, aby se k tomu mohli vyjádřit občané v regionálním referendu.

Jste ve středočeském kraji, kde bydlíte, zároveň kandidátem do zastupitelstva?
Ne, kandiduji pouze v senátních volbách. Tady ale svou účastí na mítincích podporuji naše místní kandidáty do zastupitelstev. Například v Mostě máme dobrou kandidátku a lídra.

Jaký druh kampaně jste zvolili?
Vzhledem k našim finančním možnostem sázíme na kontaktní kampaň. Naši aktivisté rozdávají letáky a přesvědčují voliče, aby přišli k senátním i komunálním volbám.

Na mítincích také negativně hodnotíte současnou vládu. Kritizoval jste i tu minulou…
Ono je to pořád stejné…

Kdy s tou kritikou přestanete?
Přestane to, až bude národní vláda, vláda, která bude dbát na zájmy občanů této země, nikoliv na zájmy nadnárodních korporací, které ovlivňují chod tohoto státu. Pokud se to změní, tak najdeme i slova chvály. Zatím nemáme co chválit.