více >>

Výstava Jiřího Hypše v Patokryjích

Akce již skončila

V Patokryjích bude ve čtvrtek 13. června zahájena výstava akademického malíře Jiřího Hypše.  Vernisáž jeho obrazů a akvarelů začíná na sále restaurace v 17 hodin. Obrazy a akvarely bude možné v případě zájmu i zakoupit.

Jiří Hypš se narodil v Pelhřimově a je členem Unie výtvarných umělců ČR. Vystudoval Střední umělecko - průmyslovou školu sklářskou v Kamenickém Šenově v oddělení kulič skla. Na střední škole ho nejvíce ovlivnil pedagog ak. mal. Karel Rybáček, který ho připravoval na přijímačky na Akademii výtvarných umění v Praze k profesorovi Vlastimilu Radovi . Vystudoval krajinomalbu. Po podpisu Charty 77 mu minulý režim zakázal malovat, a tak se stáhl z uměleckého života v Praze a vrátil se zpět do severních Čech, kde ale nepřestal malovat. Tématem jeho obrazů je především hornatá a kopcovitá krajina

 Jiří Hypš v průběhu své kariéry vytvořil svým nenapodobitelným stylem bezpočet uměleckých děl. Tématem jeho obrazů je především hornatá a kopcovitá krajina, která ho fascinovala už od dětství. Na mnoha obrazech zachycuje krajinu severních Čech, Tater, Himalájí a v poslední době i Provence, stejně jako pohledy na historické památky. V minulosti se věnoval i tvorbě pro děti, ilustroval dětské knížky a maloval pohádková leporela. Věnuje se grafickému designu, navrhuje originální díla v oblasti užité grafiky a svá výtvarná díla promítá do reklamy. Po sametové revoluci v roce 1989 se Jiří Hypš vrátil do uměleckého světa. Provozoval galerie na různých místech v severních Čechách a měl i svůj ateliér v Praze. Dnes má ateliér v České Kamenici a navzdory zdravotním problémům se neustále věnuje krajinomalbě a občas maluje i portréty. Výčet posledních prodejních výstavy:
2006 Hrad Houska, 2006 Hrad Bezděz, 2007 Kuřívody, 2010 Všemily, 2010 Jetřichovice, 2011 Česká Kamenice, 2012 Praha Staré město.

od  13. 6.  (17:00)
do  30. 6.  (17:00)
Patokryje
SDÍLEJ: