více >>

The Most Historic Grand Prix

Akce již skončila

Mostecký okruh navazuje na loňskou úspěšnou premiéru divácky velmi atraktivní podívané na souboje nádherných historických vozů. Kvalitativně se však organizátoři posunuli dále, fanoušci se tentokrát mohou těšit také na monoposty královské disciplíny formule 1 zlatého věku, jež se objevovaly na světových okruzích od konce 60. let minulého století do roku 1985.

Závodní víkend zahrnuje:
- FIA Masters Historic Formula One Championship
- FIA Masters Historic Sports Car Championship
- Gentlemen Drivers Pre-66 GT
- Masters Pre-66 Touring Cars
- HAIGO – touring cars, formulas

FIA Masters Historic Formula One Championship
Souboje historických vozů velkých cen F1 s třílitrovým motorem takzvaného zlatého věku od roku 1966 až do roku 1985. FIA Masters Historic Formula One nás přivede zpět do doby, než byly vytvořeny větrné tunely a energetické nápoje! Fanoušci se mohou těšit na stroje, které krotili věhlasní piloti jako Stewart, Fittipaldi, Lauda nebo Head.

FIA Masters Historic Sports Car Championship
Mistrovství sportovních vozů FIA Masters Historic Sports Car je série vypsaná pro sportovní vozy ve stylu Le Mans a automobily skupiny 4 od roku 1962 až do roku 1974. Historické sportovní vozy FIA Masters zahrnují velké i menší prototypy a vozy GT. Zastoupeny jsou značky Porsche, Lola, Ferrari, Osella, Coldwell či Ford.

Gentlemen Drivers Pre-66 GT
Vytrvalostní závody GT vozů, v nichž se většinou střídají dva jezdci. Vzhledem k zastávkám pro doplnění pohonných hmot je důležitá týmová strategie. Lákadlem pro diváky je startovní pole plné nádherných vozů značek Aston Martin, Jaguar, AC, Porsche, Ferrari, MG, Morgan, Chevrolet, Ford, Austin, Alfa Romeo, Triumph či Lotus.

Masters Pre-66 Touring Cars
Série pro cestovní vozy vyrobené před rokem 1966 je přehlídkou strojů s osmiválcovými motory, zahrnující vozy Ford Mustang či Lotus Cortina, i drobných Mini Cooperů. Společné mají to, že ve své době závodily ve sprintech i vytrvalostních závodech se zastávkami pro jednoho nebo dva jezdce.

HAIGO – touring cars, formulas
HAIGO (Historische Automobilrennsport Interessen Gemeinschaft Ostdeutschland) je sdružení nadšenců historické závodní automobilové techniky, které pochází východního Německa. Zájmové sdružení vzniklo v roce 2004 na mosteckém autodromu a je složeno ze dvou skupin – jezdců formulových vozů a jezdců cestovních vozů. Hlavní myšlenka vzniku závodní série Haigo byla využít již odložené stroje formule Easter, Mondial a k nim stářím odpovídající konstrukce vozů Žiguli, Lada Samara, Škoda 130 R, Zastava a dalších. Cestovní vozy i formule absolvují vždy dva oddělené závody. Série zahrnuje souboje vozů bývalého Poháru míru a přátelství socialistických zemí.

Hlavní body doprovodného programu:
- Sraz majitelů historických vozů
- Výstava historických vozů
- Pit walk
- Autogramiáda jezdců
- Offroad
- Otevřená servisní zóna
- Atrakce pro děti

24. 6.  (08:00–18:00)
Autodrom Most
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ