více >>

Legiovlak v Mostě

Akce již skončila

Legiovlak – legionářské muzeum na kolejích opět vyráží na pouť po Čechách, jeho sedmou zastávkou v jubilejním roce 100. výročí vzniku Československé republiky bude Most, kde ho můžete zdarma navštívit od 21. do 27. dubna.

Legiovlak, pojízdné muzeum na kolejích Československé obce legionářské, připomíná 100. výročí boje československých legií za samostatný stát. V současnosti se Legiovlak skládá ze 13 zrekonstruovaných vagonů, jakými se desetitisíce čs. legionářů přepravovaly napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále v letech 1918–1920. Připomíná, že vznik Československé republiky stál na životech a odvaze legionářů, kteří s myšlenkou samostatného státu Čechů a Slováku bojovali prakticky po celém světě a na všech bojištích první světové války.

Legiovlak představuje naši vojenskou historii nejen široké veřejnosti a zaměřuje se především na školní mládež, které je sto let stará historie poněkud vzdálená. Expozice je přístupná zcela zdarma každý všední den od 8 do 18 hodin a o víkendech a svátcích od 9 do 19 hodin. 

Novinkou letošní sezony je expozice věnovaná loutkovým divadlům československých legionářů, kterou poskytlo Muzeum loutkových kultur z Chrudimi.

Další informace najdete na facebookové stránce události.

od  21. 4.  (09:00)
do  27. 4.  (18:00)
Nádražní, 434 01 Most
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ