Loučení s prázdninami
Kdy: pátek 28. srpna od 16.30 do 22 hodin
Kde: areál Bomba v Lomu
Proč přijít: Bude to zábavné odpoledne pro celou rodinu. Bude diskotéka, soutěže, výstava artefaktů z filmů, malování na obličej neb projížďky na koních. Večer pak letní kino, kdy se bude zhruba od 20 hodin promítat film V oblacích.

Jam session v Rokáči
Kdy: pátek 28. srpna od 20 hodin
Kde: hudební klub Rokáč Vinohrady v Mostě
Proč přijít: páteční  večer bude v mosteckém klubu Rokáči Vinohrady opět patřit všem, kteří si chtějí zahrát. Na pódiu může vystoupit každý, kdo chce představit svou tvorbu, či svou interpretaci jiných autorů. Mostecký hudební spolek staví na osvědčeném newyorském modelu Greenwich Village šedesátých let, kterým prošla většina písničkářů od bezejmenných zpěváků až po osobnosti světové úrovně.

Vánoce naruby
Kdy: pátek 28. srpna od 21 hodin
Kde: hudební klub Attic Litvínov
Proč přijít: Léto jde do finále, a tak se v Atticu rozhodli udělat si Vánoce. Bude Gryogen show, sněhová vánice, dárky a Santa. Za mixákem to rozjede Dj Mr. Vee.

Festival Přemostění
Kdy: od středy 26. do neděle 30. srpna
Kde: ZUŠ F. L. Gassmanna v Mostě
Proč přijít: Tradiční divadelní festival, jehož pořadatelem je ZUŠ F. L. Gassmanna začal už ve středu a jeho program bude vrcholit v neděli 30. srpna. Je přehlídkou mladých divadelních souborů. V pátek běží jednotlivá představení od 18 hodin. V sobotu pak po celý den, od 11 do 22 hodin. V programu je každý den také diskuse. V neděli se začíná v 10 hodin a vyhlášení a zakončení festivalu je naplánováno na 14.15 hodin.   

Líšnické štrůdlování
Kdy: sobota 29. srpna od 14 hodin
Kde: na návsi v Líšnici
Proč přijít: Proběhne již 9. ročník soutěže o nejchutnější štrůdl. Bude bohatý kulturní program. Olympijské hry bez hranic – soutěž pětičlenných družstev, koncerty skupin Sortiment a New Age of Smokie, diskotéka pro děti, dětské atrakce, večerné retro párty a ohňostroj. Moderovat bude dvojice Zdeněk Lukesle a Jiří Beneš.

Hradozámecká noc
Kdy: sobota 29. srpna od 21 hodin
Kde: přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě
Za kolik: 140 Kč
Proč přijít: Tradiční akce Národního památkového ústavu s názvem Hradozámecká noc letos proběhne 29. srpna od 21:00 hodin, vstupenky bude možné zakoupit přímo před prohlídkou v pokladně kostela. 
 

Ukončení letních prázdnin nejen pro dospělé
Kdy: sobota 29. srpna od 19 hodin
Kde: vedle fotbalového hřiště v Liběšicích
Proč přijít: Obec Želenice chystá ukončení letních prázdnin nejen pro dospělé, ale zejména pro děti. Akce se uskuteční v sobotu 29. srpna od 19 hodin v prostoru vedle fotbalového hřiště v Liběšicích. Program má tři zásadní body. Ten první začne v 19 hodin a je jím táborák spojený s opékání vuřtů. Ve 20 hodin začne koncert skupiny Tandem a vše vyvrcholí ve 22.30 hodin, kdy bude na programu Ohňová show. Buřty, káva, čaj, limo a dezinfekce zdarma. Ostatní občerstvení za poplatek.

Fotbal starých gard v Brandově
Kdy: sobota 29. srpna od 15 hodin
Kde: fotbalové hřiště v Brandově
Proč přijít: Tradiční přátelské utkání starých gard fotbalistů Baníku Most a domácího FK Brandov. Utkání je každým rokem vzpomínkou na Josefa Mitošinku, dlouholetého funkcionáře brandovského fotbalu.

Fandíme rodině
Kdy: neděle 30. srpna od 14 hodin
Kde: v prostoru vedle mosteckého magistrátu
Proč přijít: Tradiční akce. Na programu jsou soutěže pro děti, rodiče i seniory, tanec s Angelinou a další. Moderovat bude Zdeněk Lukesle. Vystoupí písničkář Pepa Štros a tradičně hudební skupina Sortiment. Také žáci ze Základní umělecké školy F. L. Gassmanna, Most. Akce je pořádána pod záštitou náměstkyně primátora města Mostu Markéty Staré.

Živá zahrada
Kdy: neděle 30. srpna od 10 do 17 hodin
Kde: zahrada zámku Korozluky
Proč přijít: Tradiční pohádková neděle plná divadel, tvorby a zábavy pro děti. Budou výtvarné dílny, výstava prací dětí ze ZUŠ Moskevská v Mostě, historické pouťové atrakce Al Rašíd a hry pro děti. Divadelní představení: 10.30 Pohádka na předpis (Divadlo rozmanitostí Most), 13.00 Klaun Pingu (Bilbo company) a 15.00 Noemova archa (Divadlo v pytli).