Daleko od země, ale blízko k srdci
Kdy: Pátek 22. října od 15.00 do 17.00 hodin
Kde: Buddhistické kulturní centrum Pagoda v Mostě
Už tento pátek mají zájemci díky spolupráci Statutární město Most a Buddhistického kulturního centra Pagoda Most ojedinělou příležitost nahlédnout pod slupku vietnamské kultury a současně objevit kouzelné chutě tradičních asijských jídel a pokrmů. V Buddhistické kulturním centru Pagoda v Mostě se totiž koná akce s názvem Daleko od země, ale blízko k srdci.

Do Rokáče míří tribute kapela legendárních Pink Floyd
Kdy: Pátek 22. října od 21.00 hodin
Kde: Hudební klub Rokáč Vinohrady v Mostě
To nejlepší z legendárních Pink Floyd do mosteckého hudebního klubu Rokáč Vinohrady přiveze kapela Czech Floyd. S jejich show Another Gig In The Wde all vystoupí v pátek 22. října od 21 hodin. Czech Floyd je aktuálně nejpoptávanější česká Pink Floyd tribute kapela.

Punk rock never die!
Kdy: Pátek 22. října, otevřeno od 18.00 hodin a koncert začne kdykoliv po sedmé večer.
Kde: Hudební klub Ponorka v Litvínově
Pankáči ze Švédska, Německa a ze severních Čech v pátek v Ponorce. Na zkušenou přijedou dvě mladé kapely ze Švédska. Punkrockové formace Fally Dam a Headstag jsou z města Trollhättan. Spolu s nimi přijedou a z berlínského Kreuzbergu přivezou „music against dickheads and cuntfaces“ Berlin Blackouts. Zástupcem domácí scény na turné je teplická punková kapela The Peacemakers a aby toho nebylo málo, tak vystoupí na téhle akci ještě mostečtí Maylive. V Hudebním klubu Ponorka - Litvínov v pátek 22. října 2021. Tohle je akce, která je pro litvínovský klub vyloženě ušitá na míru.

Šlapání zelí v Lesné
Kdy: Sobota 23. října od 12.30 hodin
Kde: Horský areál Lesná
Tradiční podzimní aktivity připomene Horský areál Lesná v Krušných horách v sobotu 23. října. Šlapání zelí doprovodí vepřové hody a živá krušnohorská hudba a vystoupení folklorních souborů. Můžete přinést vlastní kamenné zelňáky pod dohledem zkušených šlapaček si připravit vlastní vitamínovou zásobu na zimu. Začátek ve 12,30 hodin.

Leon Open ve sportovní hale Albrechtická
Kdy: Sobota 23. října od 11.00 hodin
Kde: Sportovní hala Albrechtická v Mostě
V sobotu 23. října zažije sportovní hala v Albrechtické ulici v Mostě opět pěknou dávku adrenalinu. Konat se zde totiž bude mezinárodní turnaj v kickboxingu s názvem Leon Open, který připravil místní sportovní klub SK Leon. Závodníci a závodnice budou soutěžit v disciplínách Kick Light, Lightcontact, Point Fighting a Ribbon Getting, v kategoriích děti do 5 let, žáci, žákyně, junioři, juniorky, muži, ženy a masters.

J.A.R. v klubu Attic
Kdy: Sobota 23. října od 19.00 hodin
Kde: Hudební klub Attic Litvínov
V sobotu 23. října míří do litvínovského hudebního klubu Attic populární kapela J. A. R. Klub otevírá v 19.00 hodin. J.A.R. je zkratka názvu Jednotka Akademického Rapu nebo také Jaromír a Radomír. Skupina byla založena symbolicky 17. listopadu 1989. Základní sestavu tvořil v té době autor hudby Roman Holý a duo „akademických“ rapperů Oto Klempíř a Michael Viktořík. 

Station Beggars a Trojka v Rokáči Vinohrady
Kdy: Sobota 23. října od 21.00 hodin
Kde: Hudební klub Rokáč Vinohrady v Mostě
Hrát se bude hrát i v sobotu 23. října. Do mosteckého Rokáče zavítají dvě přespolní kapely tvrdšího ražení, a sice Station Beggars z Chomutova, hrající neuchopitelný mix různých odnoží rocku, a Trojka z Klášterce nad Ohří, zastávající svůj osobitý „tricore“. Přijďte si poslechnout, co se hraje i v jiných koutech našich krásných Sudet a podpořit muzikanty dlící v těchto končinách!

Za folkem na The Fugitives do saského Marienbergu
Kdy: Sobota 23. října od 20.00 hodin
Kde: Baldauf Villa v Marienbergu
Pro ty, co se rádi vydají za kulturou do krušnohorské příhraniční oblasti máme nabídku vyjet si na koncert folkové kanadské kapely The Fugitives do saského Marienbergu. Vystoupí zde v kulturním centru Baldauf Villa v ulici Antona Günthera v sobotu 23. října od 20 hodin. Kapela The Fugatives vznikla v roce 2007 a vydala čtyři předchozí alba, která byla nominována na několik kanadských cen folkové hudby a prestižní cenu Western Canadian Music Award.

Výstava Boj s pandemií
Kdy: Od 21. října, při otevírací době knihovny
Kde: Městská knihovna v Mostě
V mostecké knihovně byla ve čtvrtek 21. října v 16 hodin zahájena přehlídka výtvarných děl žáků a studentů, kteří se zapojili do výtvarné přehlídky Boj s pandemií. Z Mostu se zúčastnily základní a střední školy, a také jedna mateřská školka. Mostecké školy odeslaly do soutěže přes 80 děl na téma Naši dnešní hrdinové nebo Jak to vidím a cítím já, z nichž 5 postoupilo a bylo v září vystaveno v Karolinu. Tato postupová díla jsou v Praze po československé přehlídce připravená na zahraniční výstavy. Město Most také využilo nabídky organizátorů výtvarné přehlídky a rozhodlo se, že v prostorách Městské knihovny vystaví všechna díla, která mostečtí žáci vytvořili a kterými přehlídku obeslali. Postupová díla vytvořily Adéla Pechancová (VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ) v kategorii 18–26 let, Kateřina Fišerová (11. ZŠ) v kategorii do 15 let, Barbora Slapničková (11. ZŠ), Viktorie Gohlerová (11. ZŠ) a Tereza Trojanová (ZUŠ Moskevská) v kategorii do 10 let.

James Cole a Chillbox Records míří do Ponorky
Kdy: Sobota 23. října, otevřeno od 18.00 hodin, koncert začne kdykoliv po osmé večer
Kde: Hudební klub Ponorka v Litvínově
Hudební klub Ponorka - Litvínov bude v sobotu 23. října 2021 patřit hip hopu. Přijede český zpěvák, rapper, hudebník a básník James Cole (James Cole fanpage). Nezaměnitelný medově kousavý hlas, kterým již přes 20 let plní éter. Záda mu kryje Dědek aka Risto. Za místní se představí a severočeskou scénu budou reprezentovat Chillbox Records a DJ Jorge Naipes. Hiphopových akcí v Ponorce moc není, nepropásněte tuhle příležitost a přijďte si užít sobotní večer do litvínovského podzemí.

Funpark do konce října
Kdy: Do konce měsíce října
Kde: Funpark v parku na vrchu Šibeník
Dětský Funpark a rozhledna na vrchu Šibeník jsou v provozu do konce měsíce října. Otevřeno je vždy od pondělí do pátku od 14 do 18 hodin. O víkendech pak od 10 do 18 hodin.

Dřevěné drahokamy Krušných hor aneb Hračkářský průmysl v Krušnohoří - dvě země - dvě cesty
Kdy: Do 28. listopadu
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Krušné hory jsou neodmyslitelně spjaty s těžbou rud. V dobách jejího útlumu však lidé hledali jiné zdroje obživy a jedním z nich se stala výroba hraček ze dřeva. Když těžba upadala, hračkářství vzkvétalo a naopak. Centrem výroby dřevěných hraček se na české straně staly (pod)horské obce v okrese Most s přesahem do sousedního okresu Chomutov, na německé straně pak městečka v Krušnohorském okrese. Dlouhá staletí se výroba hraček na obou stranách hranice vyvíjela pospolu, vznikaly podobné výrobky, využívaly se stejné techniky a odbyt probíhal napříč hranicí. Zlom nastal po roce 1945, kdy vzniklo neprostupné hraniční pásmo mezi saskou a českou částí Krušných hor. Putovní výstava mapuje vývoj hračkářství v Krušných horách od jeho počátku až do současnosti, především s důrazem na dvojí vývoj v poválečném období, tj. v letech 1945 - 1990, kdy krušnohorská dřevěná hračka dobývala celý svět. Interaktivitu zajišťují dotykové panely s unikátním 3D modelem nákladnického kufru či krátkou animací. K výstavě je připraven doprovodný program v podobě tří workshopů.

Návrat do starého Mostu
Kdy: Výstava byla prodloužena do 16. ledna 2022
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Oblastní muzeum a galerie v Mostě představuje výběr toho nejcennějšího z depozitáře výtvarného umění. Již ukončená výstava Příběh starého Mostu, která vznikla v rámci významného přeshraničního projektu Ústeckého kraje s názvem Umění pozdního středověku. Kromě obrazů a plastik spojených bytostně se středověkou a novověkou historií Mostu tu budou například k vidění i vzácné Madony a Piety z Litvínova, Lužic, Flájí a Bedřichova Světce. Mezi nejvzácnější vystavená díla lze jednoznačně zařadit Votivní desku s motivem Nanebevzetí Panny Marie z roku 1538 od proslulého mistra IW, zlacený relikviář ze 14. století anebo části tří pozdně gotických oltářů (Sv. Jan Křtitel, Sv. Kateřina Alexandrijská, Sv. Alexius) pocházející z děkanského kostela v Mostě. Zaniklou ves Fláje připomenou tři plastiky z 15. – 16. století, které kdysi zdobily tamní kostel. Velkou pozornost pak nepochybně vzbudí dvojice velkoformátových obrazů připomínajících pověsti o záchraně města Mostu před dobytím husity v roce 1421. Společně byly v mosteckém muzeu vystaveny naposledy před 100 lety. Na své si přijdou i milovníci mladší mostecké historie, které uličkami starého Mostu kolem roku 1870 pomyslně provede malíř Heinrich Loos. Kurátorem výstavy je Michal Soukup.

Podkrušnohorské technické muzeum
Kdy: Do 31. října, úterý až neděle, vždy od 9.00 do 15.00 hodin
Kde: Podkrušnohorské technické muzeum, areál bývalého hlubinného dolu Julius III v Kopistech
Hornický skanzen otevřel své brány pro veřejnost 1. června. Prohlídka začíná vždy v celou hodinu (9.00,10.00,11.00,12.00,13.00,14.00 a v 15.00) a žhavá novinka, závěsná důlní drážka, tedy mašinka, která jezdila v podzemní štole hlubinného dolu jezdí každý den od úterý do soboty při minimální obsazenosti 8 lidí. V neděli po předchozí objednávce.

Malý princ
Kdy: Do 22. října
Kde: zámek Valdštejnů v Litvínově
Interaktivní výstava Elišky Podzimkové v zámku Valdštejnů v Litvínově. Zahájena byla 22. Června. Prohlídky jsou možné od úterý do neděle v časech v 9.00, 10.30, 13.00 a 15.30 hodin.

Výstava 150 let železnice na Mostecku a Chomutovsku
Kdy: Do 2. ledna 2022
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Kvůli vládním opatřením byla výstava v Oblastním muzeu a galerii v Mostě prodloužena až do 2. ledna 2022. Výstava představuje dobové železniční předměty v drážních kancelářích, panely s informacemi a historické fotografie k jednotlivým tratím a nádražím, železniční předpisy a jízdní řády nebo původní směrové cedule. Děti i dospělé zajisté zaujmou funkční železniční modely, hračky a parní stroje ze sbírky Radka Vejříka. Součástí je i výstava grafik Jiřího Boudy s železniční tématikou. Až to situace dovolí, budou i další doprovodné akce. Je nutné dodržovat doporučená hygienická opatření. Vstup jen s rouškou, desinfekcí rukou u příchodu v recepci muzea a doporučenými rozestupy. Zatím nejsou možné skupinové návštěvy.

Rok naruby
Kdy: Do konce roku
Kde: zámek Valdštejnů v Litvínově
Výstava je přehlídkou nápadů, zručnosti, řemesel a vtipu. Představuje nové jarní, velikonoční, ale i vánoční dekorace. Dle aktuálních epidemických nařízení provozovatel neumožní přítomnost více návštěvníků než 1 osobu na 15 m² vnitřní plochy. V prostorách zámku jsou návštěvníci povinni mít zakryté dýchací cesty respirátorem, u vstupu použít dezinfekci rukou a dodržovat rozestupy min. 2 m, nejde-li o členy domácnosti.

Expozice II. světová válka na Mostecku
Kdy: Do 31. října
Kde: Mezinárodní památník obětem II. sv. války na Mostecku (objekt býv. měst. Krematoria na starém hřbitově v Mostě)
Výstavní plochy, které zájemci najdou v objektu bývalého městského krematoria na starém mosteckém hřbitově, nabízejí několik zajímavých novinek (podívejte se na obrázky. V průběhu muzejní sezony se návštěvníci mohou také těšit na několik akcí. V červnu to bude výstava modelů vojenské techniky, která je vzpomínkou na modeláře Pavla Hrudku. V září to potom bude výstava o 30 letech trvání a činnosti Severočeského leteckého archivu a na konec sezony je naplánovaný Den válečných veteránů, který se v loňském roce nemohl uskutečnit. Je nutné dodržovat vládních nařízení, tj. rozestupy, nasazené roušky či respirátory a používat desinfekci. Provozní doba expozice v památníku: Úterý 10 – 12 a 13 – 16 hodin, Čtvrtek 10 – 12 a 13 – 16 hodin a Neděle 13 – 16 hodin.

Zámek Jezeří
Kdy: Sezona je do konce října
Kde: zámek Jezeří u Horního Jiřetína
Známá památka, zámek na rozhraní dvou světů – zámek Jezeří, má otevřeno pro veřejnost. Už je možné projít nejen zahradu a okruh bez průvodce, ale i okruh s průvodcem. Otevřeno je úterý – neděle od 10 do 17.30 hodin.

Přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě
Kdy: Do 31. října, denně mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hodin
Kde: přesunutý kostel v Mostě
Unikátně přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě nabízí všechny prohlídkové okruhy. Po kolejích převezený gotický skvost byl vystavěn po požáru starého města Most v roce 1515 na místě raně gotické baziliky. Stavba chrámu zasvěceného Nanebevzetí Panně Marii byla zahájena roku 1517 a trvala až do začátku 17. století.

Ptáci – Vynikající stavitelé
Kdy: Do 31. prosince
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Na výstavě ornitologa Jaroslava Bažanta jsou k vidění hnízda hojných ptačích druhů, které bylo poměrně snadné nashromáždit. Můžeme vidět složitou stavbu moudivláčka, chmýřím měkce vystlanou misku stehlíka, hliněný výtvor vlaštovky a mnohá jiná. Doprovodná videa k výstavě jsou na webu OMGM v Youtube kanálu. Je nutné dodržovat doporučená hygienická opatření. Vstup jen s rouškou, desinfekcí rukou u příchodu v recepci muzea a doporučenými rozestupy. Zatím nejsou možné skupinové návštěvy.

Památné stromy Ústeckého kraje
Kdy: Do 31. prosince
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Památné stromy jsou živí, i když němí svědkové naší historie. Pohled do jejich světa přináší autorská výstava Víta Jozy zaměřená na mimořádně cenné památné stromy v Ústeckém kraji. Dozvíte se o stromech vynikajících svým věkem, vzrůstem, dendrologickou či krajinnou hodnotou, i o stromech zvlášť pamětihodných z hlediska naší historie. Mnohé jsou chráněné, jiné naopak dosud zůstaly stranou našeho zájmu, i když jistě snesou srovnání s chráněnými. Připomenuty jsou i některé již nežijící pamětihodné stromy. Nahlédnete také do života památných stromů, jejich ohrožení i možností je chránit. Kurátorem je Vít Joza. Je nutné dodržovat doporučená hygienická opatření. Vstup jen s rouškou, desinfekcí rukou u příchodu v recepci muzea a doporučenými rozestupy. Zatím nejsou možné skupinové návštěvy.

Vycházka k jezeru Most
Kdy: Ve volném čase
Kde: areál jezera Most
V současnosti je asi největším lákadlem k vycházkám a pobytu na čerstvém vzduchu jezero Most. Ostatně svědčí o tom každý den plné parkoviště a množství příchozích, kteří vyrážejí k největší vodní hladině na severu přímo z města po svých. Jezero vzniklo rekultivací bývalého Dolu Ležáky. Má rozlohu 311 ha, délku 2,5 km a šířku 1,5 km. Maximální hloubka je 75 m. Při průměrné hloubce 22 m má objem 69,8 milionů m3. Přístupné veřejnosti je od září 2020.

Puklá skála u Flájské přehrady
Kdy: Přístupná po celý rok
Kde: nedaleko Flájské přehrady
Zhruba kilometr od hráze Flájské přehrady leží nápadné skalisko načervenalé barvy - Puklá skála. Skalní výchozy jsou tvořeny červenavě zabarveným granitovým porfyrem a draselný živec v nich tvoří až několik centimetrů velké vrostlice. Skalnatý hřeben má tvar půlměsíce otevřeného k západu, je přibližně 50 m dlouhý a stupňovitě klesá směrem k jihu. Dosahuje výšky do 8 metrů. Poblíž horní části hřebene je ještě izolovaná skalní polověž, snadno přístupná z náhorní strany. Z té údolní je vysoká okolo 5 m. Pod skalami se pak nachází malé kamenné moře. Nedaleko pod skálou vede po lesní cestě protínající úbočí cesta s červenou značkou z bývalých Flájí do Českého Jiřetína. Pokud mineme ve směru od Flájí skálu a odbočíme první cestou vpravo vzhůru do kopce, přijdeme přímo k úpatí skály. Ze zadní strany se dá poměrně lehce a bezpečně na skálu vylézt.

Výstup na vrch Loučná
Kdy: Přístupný celoročně
Kde: mezi Mezibořím a Dlouhou Loukou
Loučná je nejvyšší hora Mostecka (955,9 m) a celého východního Krušnohoří. Jižní svahy hory se sice strmě zvedají nad Mosteckou pánví, ale vlastní vrchol je relativně plochý a při pohledu z náhorní strany nijak impozantní. Dříve byla nazývána Wieselstein. Na vrcholové plošině se nacházejí dvě žulová skaliska. Níže byly vztyčeny dva kříže. Na konci 90. let 20. století byla na vrchol vyznačena odbočka od modré turistické cesty z Litvínova přes Meziboří do Dlouhé Louky.

Tesařova cesta
Kde: Z Meziboří do Litvínova a zpět
Kdy: přístupná celoročně
Naučná stezka Tesařova cesta má počátek v Meziboří a vede přes Litvínov zpět do Meziboří. Byla vybudována pro rekreaci obyvatel této oblasti i pro místní dovolenkáře. Na trase, která je dlouhá dvanáct kilometrů, se nachází 17 zastávek, kde se návštěvníci mohou dovědět mnoho zajímavostí o této oblasti i o celých Krušných horách. Jsou zde informace nejen o přírodních zajímavostech, ale i o historii a architektuře navštívené lokality. Dále se návštěvníci seznámí s vegetací, péčí o lesy a s biocentrem Šumný důl. K odpočinku slouží několik na stezce umístěných odpočívadel.

Eduardova skála u Malého Háje
Kdy: Přístupná je celoročně
Kde: u obce Malý Háj v Krušných horách
Eduardova skála (908 m) je vyhlídkový útvar ve tvaru sedící žáby na okraji lesa nad obcí Malý Háj v Krušných horách. Tvoří západní předvrchol Lesenské pláně. Již z dálky dobře viditelný skalní masiv leží přibližně 800 metrů na jihovýchod od malohájského kostela, východně od silnice Malý Háj - Lesná. Na vrcholku skalnaté homole se nachází žulový triangulační sloup. Z vrcholu je poměrně daleký rozhled, zejména na západ. Na jihovýchodě je Medvědí skála, Lesenská pláň a Liščí vrch. Na severu Hora Svaté Kateřiny, na západě jako na dlani osady Malý Háj a Rudolice v Horách. O něco dále pak Kamenný vrch, údolí Telčského potoka a vzdálenější vrcholy Krušných hor, na jihu osada Lesná.

Hrad Hněvín
Kdy: Po celý rok
Kde: nad městem Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Silueta vrchu Hněvín, dříve Zámecká hora, s hradem patří k nejvýraznějším symbolům města Mostu. Přímo až k hradu vede ze čtvrti Zahražany (od budovy současného gymnázia) silnice s ukazateli směru, před hradem je hlídané parkoviště. Z Hněvína je výborný výhled na Krušné hory, město Most i České středohoří. Restaurace je v současnosti zavřená.

Na podzimní procházku k přehradě Fláje
Kdy: Celoročně
Kde: u Českého Jiřetína
Vodní nádrž na Flájském potoce v Krušných horách u Českého Jiřetína je pilířovou přehradou, navíc uvnitř dutou, takže je jedinou svého druhu v České republice. Výška hráze je 58,5 metru, dlouhá je téměř půl kilometru. Je zásobárnou pitné vody pro Podkrušnohoří. Rozkládá se na ploše více než 150 hektarů. Její hráz je přístupná veřejnosti pěšky, k vodní hladině je však vstup zakázán. Vybudována byla v letech 1951 až 1963. K dopravě materiálu sloužila Moldavská horská dráha. Na dně přehrady skončila osada Fláje, jejíž dřevěný roubený kostel sv. Jana Křtitele byl přemístěn do Českého Jiřetína.

Vyhlídka nad zámkem Jezeří
Kdy: Celoročně přístupná
Kde: nad zámkem Jezeří
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Z vyhlídky je vidět nejen na samotný zámek, ale je z ní i úchvatný výhled na uhelné doly na jedné straně a České středohoří na straně druhé.

Čertova kaple u zámku Jezeří
Kdy: Přístupná je celoročně
Kde: pod zámkem Jezeří
Proč přijít: Po levé straně příjezdové komunikace k zámku Jezeří je zřícenina nedostavěné hraběcí kaple, známá pod lidovým názvem Čertova kaple. Toto místo je opředeno tajemstvím a i dnes tam pocítíte opravdu zvláštní atmosféru. Stavba nebyla nikdy dokončena, protože si to prý nepřály temné mocnosti. Poté, co se opakovaně zřítila klenba kaple, bylo od stavby upuštěno a dodnes před jejím vchodem stojí kamenné podstavce a vedle sloupy, které tam měly být vztyčeny – vše zanecháno tak, jak byla stavba opuštěna.

Rozhledna Jeřabina
Kdy: Celoročně přístupná
Kde: nedaleko obce Klíny a nad obcí Křížatky
Za kolik: bez vstupného
Proč přijít: Rozhledna, která nabízí výhledy do českého vnitrozemí, stojí na svazích Krušných hor nad obcí Křížatky na Litvínovsku, na stejnojmenném vrchu Jeřabina. Leží v nadmořské výšce 785 metrů. Přístupná je ze silnice Litvínov - Janov směr Mníšek v Krušných horách, kde je vybudováno menší parkoviště. Odtud vede lesní pěšina cca 500 metrů k rozhledně. První rozhlednu zde vybudoval německý turistický spolek v roce 1884. Po druhé světové válce zde bylo jen torzo, na jehož základech postavil v roce 2009 Sport areál Klíny novou zastřešenou rozhlednu, přístupnou po několika vnitřních schodech. Nedaleko rozhledny na sousedním vrcholu kopce je skalní masív, sloužící také jako cvičné skály pro horolezce.

Vodní nádrž Janovská přehrada
Kdy: Po celý rok
Kde: u osady Křížatky
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Vodní nádrž u osady Křížatky nad Litvínovem a Janovem v Krušných horách se též nazývá Mostecká nádrž, neboť zásobuje vodou města Most. Vznikla přehrazením říčky Loupnice na začátku 20. století a jde o chráněnou technickou památku. Samotná přehrada není volně přístupná. Na hráz a břehy je z důvodu ochrany vody přístup zakázán, ale okolím vede turistická cesta. Jde o krátký výlet vhodný pro děti. Dobrý přístup je z osady Křížatky po modré a od rozcestí nad Křížatkami, kde je konečná autobusu z Litvínova, také po červené. Z osady Lounice a z Litvínova vede k přehradě červená značka.