Krleš
Kdy: pátek 20. 9. od 21.00
Kde: Hudební klub Rokáč Vinohrady
Proč přijít: Do Rokáče dorazí jistota a stálice zpívaného heavy metalu.

Verva vyzve Dynamo
Kdy: pátek 20. Září d 17.30 hodin
Kde: Zimní stadion Ivana Hlinky v Litvínově
Utkání hokejové Tipsport extraligy, v němž domácí HC Verva Litvínov nastoupí proti hostujícímu Dynamu Pardubice.

Oslavy 100 let Baníku Souš
Kdy: sobota 21. 9. od 9.00
Kde: areál Baníku Souš
Proč přijít: Den plný fotbalu, ale hlavně oslavy 100 let trvání jednoho z nejznámějších českých fotbalových klubů na severu Čech. V programu jsou utkání přípravek, žáků, starých gard Souše a Mostu, fanoušků proti vedení a trenérům klubu. Vrcholem dne bude mistrovské divizní utkání A týmu s MFK Dobříš. Zajištěno je občerstvení, vyhrávat bude kapela Sortiment.

Oslavy 100 let mosteckého gymnázia
Kdy: sobota 21. září od 10 hodin
Kde: Podkrušnohorské gymnázium v Mostě
Oslavy budou probíhat v obou budovách gymnázia za účasti bývalých žáků, zaměstnanců a hostů. Začátek je v 10 hodin. Bude probíhat kulturní program, prodej almanachů a upomínkových předmětů. Večer se potom oslavy přesunou do kulturního domu Repre, kde bude společenský večer.

Otevřené mistrovství ČR v kickboxingu
Kdy: sobota 21. 9. od 10.00
Kde: sportovní hala v Albrechtické ulici
Proč přijít: Turnaj je s mezinárodní účastí. Stužkovaná, Point Fighting, Lightcontact, Kick Light. Kategorie děti, žáci a junioři.

O rybáři a zlaté rybce
Kdy: sobota 21. 9. od 10.00
Kde: Divadlo rozmanitostí v Mostě
Za kolik: 90 Kč
Proč přijít: Pohádka vypráví o rybářce, ale tentokrát rybářka není protivná stařena. Mají se s rybářem rádi. I když jsou chudí, žijí spokojeně. Jenomže když zlatá rybka slíbí rybáři splnit každé přání, je zle. Rybářka chce stále víc a víc a na rybáře nějak zapomíná. Najednou chytrá rybka zakouzlila a bylo všechno jako předtím. Rybářka byla chudá, jako na začátku. Pak jí ale rybář vzal za ruku, dali si pusu a bylo zase dobře.

DHK Baník Most – Zora Olomouc
Kdy: sobota 21. 9. od 18.00
Kde: sportovní hala v Mostě
Proč přijít: mistrovské utkání MOL ligy žen. Rozjetí Černí andělé hostí přední klub ČR.

Fandíme rodině
Kdy: neděle 22. 9. od 14.00
Kde: areál Benedikt v Mostě
Proč přijít: Areál letní scény Benedikt v Mostě bude patřit zábavě a soutěžím pro děti, rodiče i seniory. Moderovat bude Zdeněk Lukesle, hrát bude kapela Sortiment. Bude i možnost opékání vuřtů.  

Spanilá jízda UniRiders
Kdy: sobota 21. 9. od 10.00
Kde: náměstí Míru v Litvínově
Proč přijít: Spanilá jízda motorkářského klubu UniRiders zaměstnanců skupiny Unipetrol pro nadaci. Motorkáři se vydají do Českého středohoří a dojedou do Mostu na Benedikt, kde se od 19 hodin uskuteční after party.

Brouk Pytlík
Kdy: sobota 21. 9. od 16.00
Kde: Docela velké divadlo v Litvínově
Za kolik: 80 Kč
Proč přijít: Pohádkový muzkál. Veselá pohádka plná dobrodružství známého „všeuměla“ a „všeználka“ a jeho přátel. Na motivy knížek Ondřeje Sekory.

Hudy běh na Klíny
Kdy: sobota 21. 9. od 11.00
Kde: Sport areál Klíny
Za kolik: startovné 100 Kč
Proč přijít: Jedná se o 3. Ročník běžeckého závodu Litvínov – Klíny. Prezentace proběhne ve Sport areálu Klíny a v Litvínově - Šumné, přičemž start bude v Litvínově – Šumné. Kategorie junioři/juniorky, muži/ženy 18 – 39 let, muži/ženy 40 – 59 let, muži/ženy nad 60 let. Trasa 8,5 km po zpevněných lesních cestách, po asfaltu a po sjezdovce na Klínech.

Strašidelná sjezdovka
Kdy: sobota 21. 9. od 17.00
Kde: Sport areál Klíny
Proč přijít: zakončení turistické sezony s Destinační agenturou Krušné hory. Vyhlášení soutěže Putování s Andersenem. Vystoupení kapely Ventilky a pumpičky, Hopsík a jeho program pro děti. Večer stezky odvahy pro rodiče s dětmi. Netradiční vystoupení pro lidi se silnou povahou. Fire show.

Jana Benešová