Město, které málem nebylo
Kdy: pátek 11. září od 19.30 hodin
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Snímek o dění v 18tisícovém nejsevernějším švédském městě, které podobně, jako severočeský Most, ustoupí těžbě uhlí. Autorkou je režisérka Greta Stocklassa. V Mostě bude mít film distribuční premiéru. Po promítání proběhne debata s režisérkou a odborníky na architekturu a urbanismus.

Doctor Victor v Rokáči Vinohrady
Kdy: pátek 11. září od 21.00 hodin
Kde: hudební klub Rokáč Vinohrady v Mostě
Proč přijít: Mostecký hudební spolek na tento pátek připravil vystoupení kapely, kterou oceňují i mnozí zahraniční umělci. V mosteckém Rokáči Vinohrady vystoupí Doctor Victor - rock´n´roll power trio z Prahy. Těšte se na syrové, energií nabité kytarové riffy Vojty Bureše. Doctor Victor je finalistou prestižní soutěže John Lennon Songwriting Contest. Páteční program doplní dva hosté, a to Jan Poholod s kapelou a lužická parta Wandrewhy.

Den otevřených dveří Amavet
Kdy: do 11. září, vždy v pondělí a v pátek, 15 – 18 hodin
Kde: Centrum Amavet v Mostě
Proč přijít: Amavet představuje technické kroužky robotika, elektronika, programování nebo lodní modelářství. Přijďte si vyzkoušet, co vás zajímá. 

Disco Dance v Atticu
Kdy: pátek 11. září od 21.00 hodin
Kde: hudební klub Attic Litvínov
Za kolik: 100 Kč
Proč přijít: Disco Dance Party s DJ Rico. Nejlepší taneční pecky a hity na přání.

Cyklojízda do Blockhausenu
Kdy: sobota 12. září před 8. hodinou
Kde: na nádraží v Litvínově (autobus 523 směr Český Jiřetín) odjíždí v 8.05 hodin.
Proč přijít: Chystá se další cyklistická vyjížďka. Tentokrát to bude do saského Blockhausenu. Kdo nezná, je tam spousta dřevěných soch pod širým nebem.Trasa je dlouhá 57 kilometrů. Jede se z Litvínova (nádraží) přes Český Jiřetín, Clausnitz, Blockhausen, Rechenberg, Bienenmühle a Fláje zpět do Litvínova, do amfiteátru Loučky. Počet účastníků omezen vzhledem ke kapacitě vozíku za autobusem.

100 let skautingu na Mostecku
Kdy: sobota 12. září od 10.30 hodin
Kde: amfiteátr Benedikt v Mostě
Proč přijít: Mostečtí skauti zvou na akci s názvem 100 let skautingu na Mostecku. Ta se uskuteční v sobotu 12. září od 10.30 hodin v areálu centra Benedikt v Mostě. V programu je například skautská stezka s plněním deseti disciplín, mezistřediskové klání ve fotbalu, lakrosu a ringu. Chybět nebude také opékaní vuřtů a na závěr potom společní posezení u táborového ohně.

MČR mládeže v plastikovém modelářství
Kdy: pátek 11. a sobota 12. září
Kde: Integrované centrum volnočasových aktivit v Obrnicích
Proč přijít: Obec Obrnice, konkrétně jeho Integrované centrum volnočasových aktivit, bude v pátek 11. a v sobotu 12. září hostit mistrovství České republiky mládeže v plastikovém modelářství. Letošního ročníku se ujal Klub plastikových modelářů 452 Žatec, za spolupráce členů Lounské sekce.
Soutěže se můžou zúčastnit všichni organizovaní mladí modeláři, tj. členové Svazu modelářů ČR, členové kroužků při DDM či při ZŠ.
 

Poslední zápas Pepíka KÁ
Kdy: sobota 12. září od 14 hodin
Kde: fotbalové hřiště v Patokryjích
Proč přijít: Rok se sešel s rokem a je před námi 4. ročník fotbalového turnaje. Od půl jedné se na malém hřišti utkají mládežníci, a po nich ve dvě hodiny nastoupí hvězdný tým AC Sparta Patokryje 1934 proti Staré gardě Bohemians Praha, kterou budou reprezentovat taková jména jako Karol Dobiáš, Antonín Panenka, Ladislav Vízek, Patrik Berger a další.  „Pro dobrou náladu a pohodu zahrají Desperádi, připraveno bude též něco k snědku i k pití,“ zve na akci starosta obce Patokryje Karel Řehák.

Loučení s létem v Selském dvoře
Kdy: neděle 13. září od 10.30 hodin
Kde: Selský dvůr v Braňanech
Za kolik: vstupné jsou jablka, mrkev nebo suché pečivo
Proč přijít: Budou soutěže, ukázky drezury koní, jízdy na koních, ukázka parkuru, parodie na western a další.