D´Artagnan
Kdy: pátek 11. června od 21.00 hodin
Kde: letní scéna hradu Hněvín v Mostě
Premiéra nově nastudované inscenace Městské divadla v Mostě vypukne v pátek 11. června, nejbližší reprízy pak v sobotu a v neděli 12. a 13. června, opět od 21.00 hodin. D´Artagnan, čtvrtý ze tří mušketýrů. Ten, pro kterého dobrodružství ve službách krále nezůstalo jen klukovským snem. Jeho očima sledujme jeden z nejslavnějších příběhů lásky i nenávisti, zrady i cti. Nebudou chybět šermířské souboje, romantika, humor ani napětí. Režie Milan Schejbal.

Den otevřených dveří ve Českého vinařství Chrámce
Kdy: sobota 12. června od 8.00 do 18.00 hodin
Kde: České vinařství v Chrámcích
V programu je ochutnávka všech vín vyrobených od roku 2000 do současnosti. Prohlídka vinařství s průvodcem, hledání pokladu a další hry pro děti, Teplé i studené občerstvení, uzeniny, sýry a opékání vuřtů. Také posezení na zahradě.

Otevřené dílny SVČ v Mostě
Kdy: sobota 12. a neděle 13. června od 9.00 do 17.00 hodin.
Kde: Středisko volného času v Mostě.
Logika, programování, robotika. Přijďte si vyzkoušet základy programování, logické hry, sestavování zajímavých stavebnic nebo drobné řemeslné práce.

Piknik ke Dni pletení
Kdy: Sobota 12. června od 13.00 do 17.00 hodin
Kde: na nádvoří zámku Valdštejnů v Litvínově
Piknik ke Dni pletení na veřejnosti. Přineste si jehlice, klubíčka, dobrou náladu… a nezapomeňte navštívit také interiéry zámku a výstavu Přehlídka nápadů, zručnosti, řemesel a vtipu, kde jsou vystavena mimo jiné i dílka pletená, vyšívaná, paličkovaná, šitá technikou patchwork, ze dřeva i skla. Prožijete příjemné odpoledne ve společnosti šikovných lidiček!

Hurá akce v Horním Jiřetíně
Kdy: sobota 12. června od 14.00 hodin
Kde: koupaliště v Horním Jiřetíně
Těšte se na sobotu 12. června na koupaliště v Horním Jiřetíně. Akce se jmenuje Hurá akce a během jednoho odpoledne stihneme vše, o co jsme během roku přišli. Budou Velikonoce, Čarodějnice, Den matek, Halloween, Mikuláš, Vánoce, Silvestr a mnoho dalšího.

Závody automobilů do vrchu Triola Cup
Kdy: sobota 12. června od 8.15 hodin
Kde: na trase Horní Jiřetín – Nová Ves v Horácha
V sobotu 12. června se uskuteční tradiční automobilový závod do vrchu seriálu Triola Cup, a to v úseku z Horního Jiřetína do Nové Vsi v Horách. Z tohoto důvodu dojde k uzavírce dotčeného úseku silnice. Objízdná trasa ve směru na hory bude vedena z Litvínova na Křižatky a do Mníšku, odtud do Nové Vsi v Horách, Horu Svaté Kateřiny a Brandov, stejně tak i opačným směrem. Objízdná trasa autobusové linky 521 povede od zastávky Litvínov-Krušnohor na Klíny, Mníšek a Nová Ves v Horách-Hranice, odtud bude pokračovat po své trase.

Víkend otevřených zahrad v parku Střed
Kdy: neděle 13. června od 14.00 hodin
Kde: Park Střed v Mostě
Park Střed oživí naposledy před jeho obnovou slavnost Víkend otevřených zahrad,která se koná v neděli 13. června od 14.00 do 18.00 hodin. Připraven bude program pro nejrůznější věkové a zájmové skupiny obyvatel. Díky Nadaci Proměny Karla Komárka se vůbec poprvé dostane také na příznivce sportu. Zájemci si budou moci celé odpoledne zatrénovat s legendárními Černými anděly, házenkářkami DHK Baník Most.Děti i dospělí si vyzkouší pétanque nebo držení rovnováhy na slackline. Nadace dále připraví dráhy a výbavu pro skateboarding.

Zachraňme bučiny
Kdy: neděle 13. června od 14.00 hodin
Kde: Zámek Jezeří
Účastníci akce, jejímž pořadatelem je Greenpeace Česká republika dají společně vědět úřadům i vlastníkovi krušnohorských bučin, že je třeba nad tímto unikátním kouskem přírody vyhlásit bezzásahovou ochranu.
Sraz je u zámku Jezeří, odkud se vyrazí na malou vycházku bučinami, aby se na vlastní oči přesvědčili, jak jsou ničeny. Průvodce budou dělat odborníci na lesnictví, entomologové a další, aby představili, proč jsou krušnohorské bučiny tak výjimečné, jak bychom je měli chránit a proč je naprostý nesmysl je kácet. 

Návrat do starého Mostu
Kdy: do 22. srpna
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Oblastní muzeum a galerie v Mostě představuje výběr toho nejcennějšího z depozitáře výtvarného umění. Již ukončená výstava Příběh starého Mostu, která vznikla v rámci významného přeshraničního projektu Ústeckého kraje s názvem Umění pozdního středověku, bohužel nemohla být návštěvníkům zpřístupněna kvůli koronavirovým opatřením. Velká část exponátů však byla v galerijních prostorách ponechána a doplněna o nedávno restaurované unikáty ze sbírek OMGM a Statutárního města Mostu. Výstava začíná ve čtvrtek 10. června.

Litvínov - koupaliště Koldům
Kdy: do září
Kde: areál u Koldomu v Litvínově
Areál letního koupaliště je otevřen každý den od 9.00 - 19.00 hodin. Provoz bazénů a tobogánu každý den od 9.00 - 18.45 hodin.  Vstupné: Dospělí 80 Kč, Děti 1-15 let, senioři 50 Kč, ZTP, ZTP/P a doprovod 50 Kč. Vstup za platných aktuálních epidemických nařízení.

Ivana Štenclová – Identikit
Kdy: do 22. srpna
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Za kolik: 30 korun, studenti a senioři 15 korun
Ivana Štenclová patří k výrazným osobnostem současné české výtvarné scény. V letech 1995–1999 absolvovala Střední uměleckoprůmyslovou školu v Opavě a ve studiích pak pokračovala na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliéru kresby u profesorky Jitky Svobodové (1999–2005). Studium zakončila úspěšně a za diplomovou práci získala cenu Josefa Hlávky. Už v době svých vysokoškolských studií také vystavovala. Ivana Štenclová experimentuje s různými technikami, které, i když jsou často neobvyklé, v sobě vždy nesou kresebnou stopu. Kurátoři výstavy: Olga Kubelková a Michal Soukup. Grafické řešení: Marek Jodas.

Mostecký Funpark
Kdy: po – pá 14.00 – 19.00, so – ne 10.00 – 19.00 hodin
Kde: na vrchu Šibeník v Mostě
Pro veřejnost už je také otevřen oblíbený Funpark na vrchu Šibeník v Mostě. Ten na sociální síti Facebook zveřejnil informaci pro návštěvníky, že nemusí předkládat žádné potvrzení o negativním testování. Funpark letos zahájil třetí sezonu.

Výstava 150 let železnice na Mostecku a Chomutovsku
Kdy: do 2. ledna 2022
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Kvůli vládním opatřením byla výstava v Oblastním muzeu a galerii v Mostě prodloužena až do 2. ledna 2022. Výstava představuje dobové železniční předměty v drážních kancelářích, panely s informacemi a historické fotografie k jednotlivým tratím a nádražím, železniční předpisy a jízdní řády nebo původní směrové cedule. Děti i dospělé zajisté zaujmou funkční železniční modely, hračky a parní stroje ze sbírky Radka Vejříka. Součástí je i výstava grafik Jiřího Boudy s železniční tématikou. Až to situace dovolí, budou i další doprovodné akce. Je nutné dodržovat doporučená hygienická opatření. Vstup jen s rouškou, desinfekcí rukou u příchodu v recepci muzea a doporučenými rozestupy. Zatím nejsou možné skupinové návštěvy.

Rok naruby
Kdy: do konce roku
Kde: zámek Valdštejnů v Litvínově
Výstava je přehlídkou nápadů, zručnosti, řemesel a vtipu. Představuje nové jarní, velikonoční, ale i vánoční dekorace. Dle aktuálních epidemických nařízení provozovatel neumožní přítomnost více návštěvníků než 1 osobu na 15 m² vnitřní plochy. V prostorách zámku jsou návštěvníci povinni mít zakryté dýchací cesty respirátorem, u vstupu použít dezinfekci rukou a dodržovat rozestupy min. 2 m, nejde-li o členy domácnosti.

Ptáci
Kdy: do konce měsíce září
Kde: Městská knihovna v Meziboří
Městská knihovna v Meziboří hostí výstavu fotografií Vratislava Prokeše s názvem Ptáci. K vidění je až do konce měsíce září

Expozice II. světová válka na Mostecku
Kdy: do 31. října
Kde: Mezinárodní památník obětem II. sv. války na Mostecku (objekt býv. měst. Krematoria na starém hřbitově v Mostě)
Výstavní plochy, které zájemci najdou v objektu bývalého městského krematoria na starém mosteckém hřbitově, nabízejí několik zajímavých novinek (podívejte se na obrázky. V průběhu muzejní sezony se návštěvníci mohou také těšit na několik akcí. V červnu to bude výstava modelů vojenské techniky, která je vzpomínkou na modeláře Pavla Hrudku. V září to potom bude výstava o 30 letech trvání a činnosti Severočeského leteckého archivu a na konec sezony je naplánovaný Den válečných veteránů, který se v loňském roce nemohl uskutečnit. Je nutné dodržovat vládních nařízení, tj. rozestupy, nasazené roušky či respirátory a používat desinfekci. Provozní doba expozice v památníku: Úterý 10 – 12 a 13 – 16 hodin, Čtvrtek 10 – 12 a 13 – 16 hodin a Neděle 13 – 16 hodin.

Zámek Jezeří
Kdy: sezona je do konce října
Kde: zámek Jezeří u Horního Jiřetína
Známá památka, zámek na rozhraní dvou světů – zámek Jezeří, má otevřeno pro veřejnost. Už je možné projít nejen zahradu a okruh bez průvodce, ale i okruh s průvodcem. Otevřeno je úterý – neděle od 10 do 17.30 hodin.

Ptáci – Vynikající stavitelé
Kdy: do 31. prosince
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Na výstavě ornitologa Jaroslava Bažanta jsou k vidění hnízda hojných ptačích druhů, které bylo poměrně snadné nashromáždit. Můžeme vidět složitou stavbu moudivláčka, chmýřím měkce vystlanou misku stehlíka, hliněný výtvor vlaštovky a mnohá jiná. Doprovodná videa k výstavě jsou na webu OMGM v Youtube kanálu. Je nutné dodržovat doporučená hygienická opatření. Vstup jen s rouškou, desinfekcí rukou u příchodu v recepci muzea a doporučenými rozestupy. Zatím nejsou možné skupinové návštěvy.

Památné stromy Ústeckého kraje
Kdy: do 31. prosince
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Památné stromy jsou živí, i když němí svědkové naší historie. Pohled do jejich světa přináší autorská výstava Víta Jozy zaměřená na mimořádně cenné památné stromy v Ústeckém kraji. Dozvíte se o stromech vynikajících svým věkem, vzrůstem, dendrologickou či krajinnou hodnotou, i o stromech zvlášť pamětihodných z hlediska naší historie. Mnohé jsou chráněné, jiné naopak dosud zůstaly stranou našeho zájmu, i když jistě snesou srovnání s chráněnými. Připomenuty jsou i některé již nežijící pamětihodné stromy. Nahlédnete také do života památných stromů, jejich ohrožení i možností je chránit. Kurátorem je Vít Joza. Je nutné dodržovat doporučená hygienická opatření. Vstup jen s rouškou, desinfekcí rukou u příchodu v recepci muzea a doporučenými rozestupy. Zatím nejsou možné skupinové návštěvy.

Vycházka k jezeru Most
Kdy: ve volném čase
Kde: areál jezera Most
V současnosti je asi největším lákadlem k vycházkám a pobytu na čerstvém vzduchu jezero Most. Ostatně svědčí o tom každý den plné parkoviště a množství příchozích, kteří vyrážejí k největší vodní hladině na severu přímo z města po svých. Jezero vzniklo rekultivací bývalého Dolu Ležáky. Má rozlohu 311 ha, délku 2,5 km a šířku 1,5 km. Maximální hloubka je 75 m. Při průměrné hloubce 22 m má objem 69,8 milionů m3. Přístupné veřejnosti je od září 2020.

Puklá skála u Flájské přehrady
Kdy: přístupná po celý rok
Kde: nedaleko Flájské přehrady
Zhruba kilometr od hráze Flájské přehrady leží nápadné skalisko načervenalé barvy - Puklá skála. Skalní výchozy jsou tvořeny červenavě zabarveným granitovým porfyrem a draselný živec v nich tvoří až několik centimetrů velké vrostlice. Skalnatý hřeben má tvar půlměsíce otevřeného k západu, je přibližně 50 m dlouhý a stupňovitě klesá směrem k jihu. Dosahuje výšky do 8 metrů. Poblíž horní části hřebene je ještě izolovaná skalní polověž, snadno přístupná z náhorní strany. Z té údolní je vysoká okolo 5 m. Pod skalami se pak nachází malé kamenné moře. Nedaleko pod skálou vede po lesní cestě protínající úbočí cesta s červenou značkou z bývalých Flájí do Českého Jiřetína. Pokud mineme ve směru od Flájí skálu a odbočíme první cestou vpravo vzhůru do kopce, přijdeme přímo k úpatí skály. Ze zadní strany se dá poměrně lehce a bezpečně na skálu vylézt.

Výstup na vrch Loučná
Kdy: přístupný celoročně
Kde: mezi Mezibořím a Dlouhou Loukou
Loučná je nejvyšší hora Mostecka (955,9 m) a celého východního Krušnohoří. Jižní svahy hory se sice strmě zvedají nad Mosteckou pánví, ale vlastní vrchol je relativně plochý a při pohledu z náhorní strany nijak impozantní. Dříve byla nazývána Wieselstein. Na vrcholové plošině se nacházejí dvě žulová skaliska. Níže byly vztyčeny dva kříže. Na konci 90. let 20. století byla na vrchol vyznačena odbočka od modré turistické cesty z Litvínova přes Meziboří do Dlouhé Louky.

Tesařova cesta
Kde: z Meziboří do Litvínova a zpět
Kdy: přístupná celoročně
Naučná stezka Tesařova cesta má počátek v Meziboří a vede přes Litvínov zpět do Meziboří. Byla vybudována pro rekreaci obyvatel této oblasti i pro místní dovolenkáře. Na trase, která je dlouhá dvanáct kilometrů, se nachází 17 zastávek, kde se návštěvníci mohou dovědět mnoho zajímavostí o této oblasti i o celých Krušných horách. Jsou zde informace nejen o přírodních zajímavostech, ale i o historii a architektuře navštívené lokality. Dále se návštěvníci seznámí s vegetací, péčí o lesy a s biocentrem Šumný důl. K odpočinku slouží několik na stezce umístěných odpočívadel.

Eduardova skála u Malého Háje
Kdy: přístupná je celoročně
Kde: u obce Malý Háj v Krušných horách
Eduardova skála (908 m) je vyhlídkový útvar ve tvaru sedící žáby na okraji lesa nad obcí Malý Háj v Krušných horách. Tvoří západní předvrchol Lesenské pláně. Již z dálky dobře viditelný skalní masiv leží přibližně 800 metrů na jihovýchod od malohájského kostela, východně od silnice Malý Háj - Lesná. Na vrcholku skalnaté homole se nachází žulový triangulační sloup. Z vrcholu je poměrně daleký rozhled, zejména na západ. Na jihovýchodě je Medvědí skála, Lesenská pláň a Liščí vrch. Na severu Hora Svaté Kateřiny, na západě jako na dlani osady Malý Háj a Rudolice v Horách. O něco dále pak Kamenný vrch, údolí Telčského potoka a vzdálenější vrcholy Krušných hor, na jihu osada Lesná.

Hrad Hněvín
Kdy: po celý rok
Kde: nad městem Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Silueta vrchu Hněvín, dříve Zámecká hora, s hradem patří k nejvýraznějším symbolům města Mostu. Přímo až k hradu vede ze čtvrti Zahražany (od budovy současného gymnázia) silnice s ukazateli směru, před hradem je hlídané parkoviště. Z Hněvína je výborný výhled na Krušné hory, město Most i České středohoří. Restaurace je v současnosti zavřená. Pozor, v areálu probíhají opravy!

Na procházku k přehradě Fláje
Kdy: celoročně
Kde: u Českého Jiřetína
Vodní nádrž na Flájském potoce v Krušných horách u Českého Jiřetína je pilířovou přehradou, navíc uvnitř dutou, takže je jedinou svého druhu v České republice. Výška hráze je 58,5 metru, dlouhá je téměř půl kilometru. Je zásobárnou pitné vody pro Podkrušnohoří. Rozkládá se na ploše více než 150 hektarů. Její hráz je přístupná veřejnosti pěšky, k vodní hladině je však vstup zakázán. Vybudována byla v letech 1951 až 1963. K dopravě materiálu sloužila Moldavská horská dráha. Na dně přehrady skončila osada Fláje, jejíž dřevěný roubený kostel sv. Jana Křtitele byl přemístěn do Českého Jiřetína.

Vyhlídka nad zámkem Jezeří
Kdy: celoročně přístupná
Kde: nad zámkem Jezeří
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Z vyhlídky je vidět nejen na samotný zámek, ale je z ní i úchvatný výhled na uhelné doly na jedné straně a České středohoří na straně druhé.

Čertova kaple u zámku Jezeří
Kdy: přístupná je celoročně
Kde: pod zámkem Jezeří
Proč přijít: Po levé straně příjezdové komunikace k zámku Jezeří je zřícenina nedostavěné hraběcí kaple, známá pod lidovým názvem Čertova kaple. Toto místo je opředeno tajemstvím a i dnes tam pocítíte opravdu zvláštní atmosféru. Stavba nebyla nikdy dokončena, protože si to prý nepřály temné mocnosti. Poté, co se opakovaně zřítila klenba kaple, bylo od stavby upuštěno a dodnes před jejím vchodem stojí kamenné podstavce a vedle sloupy, které tam měly být vztyčeny – vše zanecháno tak, jak byla stavba opuštěna.

Rozhledna Jeřabina
Kdy: celoročně přístupná
Kde: nedaleko obce Klíny a nad obcí Křížatky
Za kolik: bez vstupného
Proč přijít: Rozhledna, která nabízí výhledy do českého vnitrozemí, stojí na svazích Krušných hor nad obcí Křížatky na Litvínovsku, na stejnojmenném vrchu Jeřabina. Leží v nadmořské výšce 785 metrů. Přístupná je ze silnice Litvínov - Janov směr Mníšek v Krušných horách, kde je vybudováno menší parkoviště. Odtud vede lesní pěšina cca 500 metrů k rozhledně. První rozhlednu zde vybudoval německý turistický spolek v roce 1884. Po druhé světové válce zde bylo jen torzo, na jehož základech postavil v roce 2009 Sport areál Klíny novou zastřešenou rozhlednu, přístupnou po několika vnitřních schodech. Nedaleko rozhledny na sousedním vrcholu kopce je skalní masív, sloužící také jako cvičné skály pro horolezce.

Vodní nádrž Janovská přehrada
Kdy: po celý rok
Kde: u osady Křížatky
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Vodní nádrž u osady Křížatky nad Litvínovem a Janovem v Krušných horách se též nazývá Mostecká nádrž, neboť zásobuje vodou města Most. Vznikla přehrazením říčky Loupnice na začátku 20. století a jde o chráněnou technickou památku. Samotná přehrada není volně přístupná. Na hráz a břehy je z důvodu ochrany vody přístup zakázán, ale okolím vede turistická cesta. Jde o krátký výlet vhodný pro děti. Dobrý přístup je z osady Křížatky po modré a od rozcestí nad Křížatkami, kde je konečná autobusu z Litvínova, také po červené. Z osady Lounice a z Litvínova vede k přehradě červená značka.