Mostík
Kdy: Pátek 10. září od 17.00 hodin
Kde: Areál letní scény Benedikt v Mostě
Odpoledne se zábavou pro celou rodinu. V programu jsou soutěže. Na závěr pak opékání vlastních vuřtů. Zahrát a zazpívat přijedou Rádiovky. 

Chinaski v Litvínově
Kdy: Pátek 10. září od 17.00 hodin
Kde: Amfiteátr Loučky v Litvínově
Chinaski se zastaví v Litvínově v rámci letních koncertů Pod širým nebem. V rámci šňůry po přírodních amfiteátrech a zámeckých zahradách dorazí 10. září do Amfiteátru Loučky v Litvínově. Fanoušci mohou očekávat průřez největšími hity kapely i novinky z posledního alba 11. Koncert zahájí předkapela Pilot. Chinaski na pódium dorazí po osmé hodině. Areál se otevře už v 17 hodin. Catering bude zajištěn. Důležitá je ochrana dýchacích cest, pokud by nebyla dodržena dvoumetrová vzdálenost mezi osobami.  Aktuálně bude potřeba u vstupu předložit 7 dnů starý PCR test nebo 3 dny starý antigenní test nebo potvrzení o prodělání COVIDU 19 v posledních 180 dnech. Další možností je ukončené očkování 14 dnů. U dětí do 6 let není testování požadováno.   

Dobrodružství tučňáků aneb O polární záři a jiných zázracích
Kdy: Pátek 10. září od 17.00 hodin
Kde: Divadlo rozmanitostí v Mostě
Tučňáci jsou kulatí, kolébaví a nemotorní. Mají rádi ryby, sníh a led, na kterém se mohou klouzat. Nemají rádi teplo a sucho. A ze všeho nejméně mají rádi změny. Přesto či právě proto se čas od času nějaký ten tučňák vydá na dobrodružnou výpravu. Taková výprava, to není pro tučňáka jen tak, a co teprve, když se na ni vydají rovnou dva tučňáci! Po cestě zažijí nespočet patálií. 

Deepka a K.U.T.U.B. v Rokáči Vinohrady
Kdy: Pátek 10. září od 20.00 hodin
Kde: Hudební klub Rokáč Vinohrady v Mostě
Mostecký hudební spolek připravil v Rokáči Vinohrady na pátek 10. září další rockový koncert. Tentokrát se představí kapely Deepka a K.U.T.U.B. Deepka je vroutecká kapela z úpatí Doupovských kopců. Hraje vlastní blues-rockovou tvorbu. Sestava: Tomář Hvězda - kytara, Petr Milek - kytara, Jiří Wachtl - bicí, Dušan Marek – basa a Roman Bodi - zpěv. Jako hosta si pozvali původně punkovou, nyní rockovou partu K.U.T.U.B. z Kryr.

Vylejvačka s Plexis v Ponorce
Kdy: Pátek 10. září od 20.15 hodin
Kde: Hudební klub Ponorka v Litvínově
Hudební klub Ponorka - Litvínov zve v pátek 10. září na „vylejvačku s kapelama“ Plexis, Svoloč a Průser. Budoucnost legendárních Plexis P.M. je v mlze a tak máme v litvínovském podzemním klubu možná jednu z posledních šancí tuhle punkovou kapelu vidět a slyšet živě. Jako host navíc v několika písních na kytaru zahraje s Plexis posila, a to domácí hokejový útočník Lukáš Kašpar! Před tím však vystoupí ještě hudební soubor z Kladenska jménem Svoloč a celý koncertní večírek odstartuje místní Průser ten starej a dobrej. Vstupenky je možné pořídit v předprodeji ještě dnes a zítra na GoOut a nebo zítra od 16:00 na baru klubu Ponorka. Klub má v pátek otevřeno od 18.00 a první kapela začne hrát ve 20.15 hodin.

Setkání hornických měst v Mostě
Kdy: Sobota 11. září od 10.50 hodin
Kde: Centrum města a 1. náměstí v Mostě
Druhý zářijový víkend se do Mostu sjedou zástupci hornických měst a hornických spolků. Součástí programu bude i odhalení památníku hornických tradic a důlních neštěstí, které se uskuteční v sobotu 11. září v 11 hodin před Repre. V 10.50 hodin vyrazí průvod z 1. náměstí k nově vybudovanému památníku hornictví. Od 11.00 do 11.40 bude probíhat slavnostní odhalení památníku. Od 12.00 hodin budou na 1. náměstí probíhat hornické ceremoniály. Poté bude kulturní program na náměstí, v němž se představí Třískač, Vojtaano, ZeDNA a DivNá Bára.

Den otevřených dveří v SVČ Most
Kdy: Sobota 11. září od 14.00 do 17.00 hodin
Kde: Areál Střediska volného času v Mostě
V programu budou ukázky činnosti jednotlivých zájmových kroužků SVČ, skákací hrad, otevřené dílny technického klubu, automodeláři, železniční modeláři, králíčí hopsálkové a mateřské centrum Duhová kulička. Vstup je zdarma a je potřeba dodržovat aktuální vládní protiepidemická nařízení.

Den s Novým hárem na hradě Hněvín
Kdy: Sobota 11. září do 10.00 hodin
Kde: Na hradě Hněvín v Mostě
Spolek Nové háro zve na Den s Novým hárem. Akce začíná v 10.00 hodin. Vystoupí Taneční studio Kamily Hlaváčikové z Mostu, bude divadelní pohádka O rybáři a zlaté rybce, charitativní tombola, ale i zaplétání copánků, malování na obličej, dílničky pro děti, skákací hrad a také možnost darování vlasů. Programem provede Radek Škudrna.

Divadelní průvod městem
Kdy: Sobota 11. září od 14.15 hodin
Kde: Sraz je před Docela velkým divadlem
Docela velké divadlo v Litvínově zahájí letošní dětskou divadelní sezonu průvodem pohádkových postav městem. Oblečte svým dětem nebo vnukům pohádkové kostýmy, které jste jim zbytečně pořídili, nebo dokonce ušili, na covidem zrušené dětské karnevaly, a přijďte s nimi v sobotu 11. září ve 14.15 hodin před Docela velké divadlo v Litvínově. Průvod vyjde ve 14.30 a v 15.30 dorazí zpět k divadlu, kde v 16.00 hodin začne pohádka Ferda Mravenec.

Baron Prášil
Kdy: Sobota 11. září od 20.00 hodin
Kde: Letní scéna hradu Hněvín v Mostě
Slavná a zaručeně pravdivá vyprávění Barona Prášila v kabaretně laděné inscenaci Městského divadla v Mostě.

Lord Bishop a Earth v Novém Obzoru
Kdy: Sobota 11. září od 20.00 hodin
Kde: Hudební klub Nový Obzor v Mostě
V sobotu v klubu vystoupí dvě formace. Americko – brazilské trio Lord Bishop Rocks a kapela Earth, což je skupina Black Sabbath tribute. 

Zpátky do školy
Kdy: Sobota 11. Září od 21.00 hodin
Kde: Pivnice U Žižky v Mostě
Bude živá muzika v podání kapely Promile, pivo a utopenci. Dvojčata mají na akci vstup zdarma.

Pohádková Lesná
Kdy: Neděle 12. září od 13.30 hodin
Kde: Horský areál Lesná
Akci zahájí zástupci mikroregionu Lesenská pláň. Bude i překvapení pro děti. Také výtvarná soutěž, atrakce pro děti s pohádkovými postavami, soutěže s rébusy a hádankami, jízda na koních a další zajímavosti. Chybět nebude ani královská živá muzika.

Lotrando a Zubejda
Kdy: Neděle 12. září od 15.00 hodin
Kde: Letní scéna hradu Hněvín v Mostě
Výpravná rodinná pohádka o zdvořilém loupežníkovi, který ke štěstí přišel v podání Městského divadla v Mostě.

Caveman
Kdy: Neděle 12. Září od 19.00 hodin
Kde: Městské divadlo v Mostě
Jeskynní muž Roba Beckera. Máte chuť se rozesmát až k slzám? Přijďte se podívat na slavnou show o tom, co dělá muže mužem a ženu ženou, o rozdílech mezi námi, o lásce, partnerství a vtipně utajených kvalitách obou pohlaví. Uvádí Point Praha.

Dřevěné drahokamy Krušných hor aneb Hračkářský průmysl v Krušnohoří - dvě země - dvě cesty
Kdy: Od 3. září do 28. listopadu
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Krušné hory jsou neodmyslitelně spjaty s těžbou rud. V dobách jejího útlumu však lidé hledali jiné zdroje obživy a jedním z nich se stala výroba hraček ze dřeva. Když těžba upadala, hračkářství vzkvétalo a naopak. Centrem výroby dřevěných hraček se na české straně staly (pod)horské obce v okrese Most s přesahem do sousedního okresu Chomutov, na německé straně pak městečka v Krušnohorském okrese. Dlouhá staletí se výroba hraček na obou stranách hranice vyvíjela pospolu, vznikaly podobné výrobky, využívaly se stejné techniky a odbyt probíhal napříč hranicí. Zlom nastal po roce 1945, kdy vzniklo neprostupné hraniční pásmo mezi saskou a českou částí Krušných hor. Putovní výstava mapuje vývoj hračkářství v Krušných horách od jeho počátku až do současnosti, především s důrazem na dvojí vývoj v poválečném období, tj. v letech 1945 - 1990, kdy krušnohorská dřevěná hračka dobývala celý svět. Interaktivitu zajišťují dotykové panely s unikátním 3D modelem nákladnického kufru či krátkou animací. K výstavě je připraven doprovodný program v podobě tří workshopů.

Rozmarné patchworkové léto
Kdy: Do 28. září
Kde: Zámek Valdštejnů v Litvínově
Navštivte nově nainstalovanou výstavu v zámku Valdštejnů v Litvínově Rozmarné patchworkové léto 6. Výstava je doplněna o Veselé polštářky pro onkoláčky. Prohlídky jsou možné : út – ne  10.00, 11.30, 14.00 a 16.30 hodin. Rezervace na tel. čísle: 603 151 600.

Podkrušnohorské technické muzeum
Kdy: Do 31. října, úterý až neděle, vždy od 9.00 do 15.00 hodin
Kde: Podkrušnohorské technické muzeum, areál bývalého hlubinného dolu Julius III v Kopistech
Hornický skanzen otevřel své brány pro veřejnost 1. června. Prohlídka začíná vždy v celou hodinu (9.00,10.00,11.00,12.00,13.00,14.00 a v 15.00) a žhavá novinka, závěsná důlní drážka, tedy mašinka, která jezdila v podzemní štole hlubinného dolu jezdí každý den od úterý do soboty při minimální obsazenosti 8 lidí. V neděli po předchozí objednávce.

Malý princ
Kdy: Do 22. října
Kde: zámek Valdštejnů v Litvínově
Interaktivní výstava Elišky Podzimkové v zámku Valdštejnů v Litvínově. Zahájena byla 22. Června. Prohlídky jsou možné od úterý do neděle v časech v 9.00, 10.30, 13.00 a 15.30 hodin.

Výstava 150 let železnice na Mostecku a Chomutovsku
Kdy: Do 2. ledna 2022
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Kvůli vládním opatřením byla výstava v Oblastním muzeu a galerii v Mostě prodloužena až do 2. ledna 2022. Výstava představuje dobové železniční předměty v drážních kancelářích, panely s informacemi a historické fotografie k jednotlivým tratím a nádražím, železniční předpisy a jízdní řády nebo původní směrové cedule. Děti i dospělé zajisté zaujmou funkční železniční modely, hračky a parní stroje ze sbírky Radka Vejříka. Součástí je i výstava grafik Jiřího Boudy s železniční tématikou. Až to situace dovolí, budou i další doprovodné akce. Je nutné dodržovat doporučená hygienická opatření. Vstup jen s rouškou, desinfekcí rukou u příchodu v recepci muzea a doporučenými rozestupy. Zatím nejsou možné skupinové návštěvy.

Rok naruby
Kdy: Do konce roku
Kde: zámek Valdštejnů v Litvínově
Výstava je přehlídkou nápadů, zručnosti, řemesel a vtipu. Představuje nové jarní, velikonoční, ale i vánoční dekorace. Dle aktuálních epidemických nařízení provozovatel neumožní přítomnost více návštěvníků než 1 osobu na 15 m² vnitřní plochy. V prostorách zámku jsou návštěvníci povinni mít zakryté dýchací cesty respirátorem, u vstupu použít dezinfekci rukou a dodržovat rozestupy min. 2 m, nejde-li o členy domácnosti.

Ptáci
Kdy: Do konce měsíce září
Kde: Městská knihovna v Meziboří
Městská knihovna v Meziboří hostí výstavu fotografií Vratislava Prokeše s názvem Ptáci. K vidění je až do konce měsíce září.

Expozice II. světová válka na Mostecku
Kdy: Do 31. října
Kde: Mezinárodní památník obětem II. sv. války na Mostecku (objekt býv. měst. Krematoria na starém hřbitově v Mostě)
Výstavní plochy, které zájemci najdou v objektu bývalého městského krematoria na starém mosteckém hřbitově, nabízejí několik zajímavých novinek (podívejte se na obrázky. V průběhu muzejní sezony se návštěvníci mohou také těšit na několik akcí. V červnu to bude výstava modelů vojenské techniky, která je vzpomínkou na modeláře Pavla Hrudku. V září to potom bude výstava o 30 letech trvání a činnosti Severočeského leteckého archivu a na konec sezony je naplánovaný Den válečných veteránů, který se v loňském roce nemohl uskutečnit. Je nutné dodržovat vládních nařízení, tj. rozestupy, nasazené roušky či respirátory a používat desinfekci. Provozní doba expozice v památníku: Úterý 10 – 12 a 13 – 16 hodin, Čtvrtek 10 – 12 a 13 – 16 hodin a Neděle 13 – 16 hodin.

Zámek Jezeří
Kdy: Sezona je do konce října
Kde: zámek Jezeří u Horního Jiřetína
Známá památka, zámek na rozhraní dvou světů – zámek Jezeří, má otevřeno pro veřejnost. Už je možné projít nejen zahradu a okruh bez průvodce, ale i okruh s průvodcem. Otevřeno je úterý – neděle od 10 do 17.30 hodin.

Přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě
Kdy: Do 31. října, denně mimo pondělí od 9.00 do 17.00 hodin
Kde: přesunutý kostel v Mostě
Unikátně přesunutý kostel Nanebevzetí Panny Marie v Mostě nabízí všechny prohlídkové okruhy. Po kolejích převezený gotický skvost byl vystavěn po požáru starého města Most v roce 1515 na místě raně gotické baziliky. Stavba chrámu zasvěceného Nanebevzetí Panně Marii byla zahájena roku 1517 a trvala až do začátku 17. století.

Ptáci – Vynikající stavitelé
Kdy: Do 31. prosince
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Na výstavě ornitologa Jaroslava Bažanta jsou k vidění hnízda hojných ptačích druhů, které bylo poměrně snadné nashromáždit. Můžeme vidět složitou stavbu moudivláčka, chmýřím měkce vystlanou misku stehlíka, hliněný výtvor vlaštovky a mnohá jiná. Doprovodná videa k výstavě jsou na webu OMGM v Youtube kanálu. Je nutné dodržovat doporučená hygienická opatření. Vstup jen s rouškou, desinfekcí rukou u příchodu v recepci muzea a doporučenými rozestupy. 

Památné stromy Ústeckého kraje
Kdy: Do 31. prosince
Kde: Oblastní muzeum a galerie v Mostě
Památné stromy jsou živí, i když němí svědkové naší historie. Pohled do jejich světa přináší autorská výstava Víta Jozy zaměřená na mimořádně cenné památné stromy v Ústeckém kraji. Dozvíte se o stromech vynikajících svým věkem, vzrůstem, dendrologickou či krajinnou hodnotou, i o stromech zvlášť pamětihodných z hlediska naší historie. Mnohé jsou chráněné, jiné naopak dosud zůstaly stranou našeho zájmu, i když jistě snesou srovnání s chráněnými. Připomenuty jsou i některé již nežijící pamětihodné stromy. Nahlédnete také do života památných stromů, jejich ohrožení i možností je chránit. Kurátorem je Vít Joza. Je nutné dodržovat doporučená hygienická opatření. Vstup jen s rouškou, desinfekcí rukou u příchodu v recepci muzea a doporučenými rozestupy. Zatím nejsou možné skupinové návštěvy.

Vycházka k jezeru Most
Kdy: Ve volném čase
Kde: areál jezera Most
V současnosti je asi největším lákadlem k vycházkám a pobytu na čerstvém vzduchu jezero Most. Ostatně svědčí o tom každý den plné parkoviště a množství příchozích, kteří vyrážejí k největší vodní hladině na severu přímo z města po svých. Jezero vzniklo rekultivací bývalého Dolu Ležáky. Má rozlohu 311 ha, délku 2,5 km a šířku 1,5 km. Maximální hloubka je 75 m. Při průměrné hloubce 22 m má objem 69,8 milionů m3. Přístupné veřejnosti je od září 2020.

Puklá skála u Flájské přehrady
Kdy: Přístupná po celý rok
Kde: nedaleko Flájské přehrady
Zhruba kilometr od hráze Flájské přehrady leží nápadné skalisko načervenalé barvy - Puklá skála. Skalní výchozy jsou tvořeny červenavě zabarveným granitovým porfyrem a draselný živec v nich tvoří až několik centimetrů velké vrostlice. Skalnatý hřeben má tvar půlměsíce otevřeného k západu, je přibližně 50 m dlouhý a stupňovitě klesá směrem k jihu. Dosahuje výšky do 8 metrů. Poblíž horní části hřebene je ještě izolovaná skalní polověž, snadno přístupná z náhorní strany. Z té údolní je vysoká okolo 5 m. Pod skalami se pak nachází malé kamenné moře. Nedaleko pod skálou vede po lesní cestě protínající úbočí cesta s červenou značkou z bývalých Flájí do Českého Jiřetína. Pokud mineme ve směru od Flájí skálu a odbočíme první cestou vpravo vzhůru do kopce, přijdeme přímo k úpatí skály. Ze zadní strany se dá poměrně lehce a bezpečně na skálu vylézt.

Výstup na vrch Loučná
Kdy: Přístupný celoročně
Kde: mezi Mezibořím a Dlouhou Loukou
Loučná je nejvyšší hora Mostecka (955,9 m) a celého východního Krušnohoří. Jižní svahy hory se sice strmě zvedají nad Mosteckou pánví, ale vlastní vrchol je relativně plochý a při pohledu z náhorní strany nijak impozantní. Dříve byla nazývána Wieselstein. Na vrcholové plošině se nacházejí dvě žulová skaliska. Níže byly vztyčeny dva kříže. Na konci 90. let 20. století byla na vrchol vyznačena odbočka od modré turistické cesty z Litvínova přes Meziboří do Dlouhé Louky.

Tesařova cesta
Kde: Z Meziboří do Litvínova a zpět
Kdy: přístupná celoročně
Naučná stezka Tesařova cesta má počátek v Meziboří a vede přes Litvínov zpět do Meziboří. Byla vybudována pro rekreaci obyvatel této oblasti i pro místní dovolenkáře. Na trase, která je dlouhá dvanáct kilometrů, se nachází 17 zastávek, kde se návštěvníci mohou dovědět mnoho zajímavostí o této oblasti i o celých Krušných horách. Jsou zde informace nejen o přírodních zajímavostech, ale i o historii a architektuře navštívené lokality. Dále se návštěvníci seznámí s vegetací, péčí o lesy a s biocentrem Šumný důl. K odpočinku slouží několik na stezce umístěných odpočívadel.

Eduardova skála u Malého Háje
Kdy: Přístupná je celoročně
Kde: u obce Malý Háj v Krušných horách
Eduardova skála (908 m) je vyhlídkový útvar ve tvaru sedící žáby na okraji lesa nad obcí Malý Háj v Krušných horách. Tvoří západní předvrchol Lesenské pláně. Již z dálky dobře viditelný skalní masiv leží přibližně 800 metrů na jihovýchod od malohájského kostela, východně od silnice Malý Háj - Lesná. Na vrcholku skalnaté homole se nachází žulový triangulační sloup. Z vrcholu je poměrně daleký rozhled, zejména na západ. Na jihovýchodě je Medvědí skála, Lesenská pláň a Liščí vrch. Na severu Hora Svaté Kateřiny, na západě jako na dlani osady Malý Háj a Rudolice v Horách. O něco dále pak Kamenný vrch, údolí Telčského potoka a vzdálenější vrcholy Krušných hor, na jihu osada Lesná.

Hrad Hněvín
Kdy: Po celý rok
Kde: nad městem Most
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Silueta vrchu Hněvín, dříve Zámecká hora, s hradem patří k nejvýraznějším symbolům města Mostu. Přímo až k hradu vede ze čtvrti Zahražany (od budovy současného gymnázia) silnice s ukazateli směru, před hradem je hlídané parkoviště. Z Hněvína je výborný výhled na Krušné hory, město Most i České středohoří. Restaurace je v současnosti zavřená.

Na procházku k přehradě Fláje
Kdy: Celoročně
Kde: u Českého Jiřetína
Vodní nádrž na Flájském potoce v Krušných horách u Českého Jiřetína je pilířovou přehradou, navíc uvnitř dutou, takže je jedinou svého druhu v České republice. Výška hráze je 58,5 metru, dlouhá je téměř půl kilometru. Je zásobárnou pitné vody pro Podkrušnohoří. Rozkládá se na ploše více než 150 hektarů. Její hráz je přístupná veřejnosti pěšky, k vodní hladině je však vstup zakázán. Vybudována byla v letech 1951 až 1963. K dopravě materiálu sloužila Moldavská horská dráha. Na dně přehrady skončila osada Fláje, jejíž dřevěný roubený kostel sv. Jana Křtitele byl přemístěn do Českého Jiřetína.

Vyhlídka nad zámkem Jezeří
Kdy: Celoročně přístupná
Kde: nad zámkem Jezeří
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Z vyhlídky je vidět nejen na samotný zámek, ale je z ní i úchvatný výhled na uhelné doly na jedné straně a České středohoří na straně druhé.

Čertova kaple u zámku Jezeří
Kdy: Přístupná je celoročně
Kde: pod zámkem Jezeří
Proč přijít: Po levé straně příjezdové komunikace k zámku Jezeří je zřícenina nedostavěné hraběcí kaple, známá pod lidovým názvem Čertova kaple. Toto místo je opředeno tajemstvím a i dnes tam pocítíte opravdu zvláštní atmosféru. Stavba nebyla nikdy dokončena, protože si to prý nepřály temné mocnosti. Poté, co se opakovaně zřítila klenba kaple, bylo od stavby upuštěno a dodnes před jejím vchodem stojí kamenné podstavce a vedle sloupy, které tam měly být vztyčeny – vše zanecháno tak, jak byla stavba opuštěna.

Rozhledna Jeřabina
Kdy: Celoročně přístupná
Kde: nedaleko obce Klíny a nad obcí Křížatky
Za kolik: bez vstupného
Proč přijít: Rozhledna, která nabízí výhledy do českého vnitrozemí, stojí na svazích Krušných hor nad obcí Křížatky na Litvínovsku, na stejnojmenném vrchu Jeřabina. Leží v nadmořské výšce 785 metrů. Přístupná je ze silnice Litvínov - Janov směr Mníšek v Krušných horách, kde je vybudováno menší parkoviště. Odtud vede lesní pěšina cca 500 metrů k rozhledně. První rozhlednu zde vybudoval německý turistický spolek v roce 1884. Po druhé světové válce zde bylo jen torzo, na jehož základech postavil v roce 2009 Sport areál Klíny novou zastřešenou rozhlednu, přístupnou po několika vnitřních schodech. Nedaleko rozhledny na sousedním vrcholu kopce je skalní masív, sloužící také jako cvičné skály pro horolezce.

Vodní nádrž Janovská přehrada
Kdy: Po celý rok
Kde: u osady Křížatky
Za kolik: zdarma
Proč přijít: Vodní nádrž u osady Křížatky nad Litvínovem a Janovem v Krušných horách se též nazývá Mostecká nádrž, neboť zásobuje vodou města Most. Vznikla přehrazením říčky Loupnice na začátku 20. století a jde o chráněnou technickou památku. Samotná přehrada není volně přístupná. Na hráz a břehy je z důvodu ochrany vody přístup zakázán, ale okolím vede turistická cesta. Jde o krátký výlet vhodný pro děti. Dobrý přístup je z osady Křížatky po modré a od rozcestí nad Křížatkami, kde je konečná autobusu z Litvínova, také po červené. Z osady Lounice a z Litvínova vede k přehradě červená značka.