více >>

Znouzectnost + Legalizace v Rokáči

Akce již skončila

32 let v životě člověka není zrovna málo a v životě kapely už vůbec ne. Tohoto věku se dožije málokterá, pokud nemá dar určité výjimečnosti. 

ZNOUZECTNOST je svérázná kombinace rocku, folku, undergroundu, punku a garážového rocku, vycházející především z tradičního tří akordového písničkářství. Vznikla v roce 1986 v Plzni, inspirována jednoduchostí nastupující punkové a nové vlny (zprostředkované za tehdejší „železnou oponu“ německým televizním a rádiovým vysíláním), dovolující založit skupinu v podstatě každému, kdo v sobě našel drzost vzít do ruky hudební nástroj, bez ohledu na to, zda uměl, či neuměl hrát.

ZNOUZECTNOST časem překročila jak šuplík daného žánru, tak lokální hranice města Plzně a postupně se přetavila ve svéráznou, autentickou hudební skupinu, v naprosté většině fungující systémem “udělej si sám”. Dodnes hraje v zakládající sestavě a s mírnou nadsázkou lze v její souvislosti hovořit i o “kultovním” statusu pro několik generací fanoušků. Tož rekapitulace: 32 let na scéně, skoro 3000 vystoupení, 13 vydaných autorských alb, lehce ke 300 písním. Většinou příslovečné tři akordy. Někdy i pouhé dva. Celkem obdivuhodné skóre. Slovem náhodného kolemjdoucího: „Kdyby Jára Cimrman založil hudební skupinu, vypadala by jako vy.“

Ani měrunická punk-rocková parta LEGALIZACE není na hudební scéně žádným nováčkem. Hraje již od roku 2002 a za sebou má tři vydaná alba a mnoho úspěšných koncertů.

od  18. 1.  (21:00)
do  19. 1.  (02:00)
Jana Opletala, Most
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ