VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

stěhování ekozátěže

stěhování ekozátěže

Odpad z ostravských lagun míří k Litvínovu

Litvínov - Sypké palivo vyrobené z kalů ropných lagun po chemičce Ostramo v Ostravě začala firma Geosan Group převážet na skládku společnosti Celio u Litvínova. Sto deset tisíc tun tohoto odpadu spálí během šesti let cementárna Lafarge Cement v Čížkovicích na Litoměřicku.

Lafarge: Únik dioxinů při spalování je maximálně v malém množství

Čížkovice - Kontroverzní téma spalování je pro Jana Špačka, ředitele pro rozvoj a ekologii Lafarge Cement, velmi citlivé. Je přesvědčen o tom, že je to nejekologičtější metoda. Nepřímo ale v rozhovoru připustil, že je to i velký byznys.

Stalo se Mostecko odpadní dírou celé republiky?

Mostecko - Jsem v jámě o velikosti fotbalového hřiště. Náklaďák do ní sype něco, co vypadá jako štěrk a co je podle celostátních médií toxické. Nabírám si plnou hrst. U nosu je to cítit octem a spálenou gumou, ale z rukou to snadno setřu a umyji mýdlem.

Most kritizoval ředitele muzea, který pronajal vlečku na svoz kalů

Záluží - Ředitel Podkrušnohorského technického muzea si od vedení Mostu vysloužil kritiku za pronájem železniční vlečky, po níž se na skládku mezi Mostem a Litvínovem vozí z Ostravy upravené ropné kaly. Během šesti let je pak bude spalovat cementárna v Čížkovicích na Litoměřicku.

Ostrava se raduje, že laguny míří na sever

Ostrava, Ústecký kraj - Severní Čechy původně s ostravskými ropnými lagunami neměly mít nic společného. Jenže pár měsíců před koncem termínu likvidace sdružení Čistá Ostrava, jejímž lídrem je Geosan Group, zjistilo, že není nikdo, kdo by odpad chtěl.

Ústecký kraj kontroloval skládku, kam vozí ropné kaly z Ostravy

Ústí nad Labem - Ústecký kraj kontroloval skládku u Litívnova, kam vozí upravené ropné kaly z Ostravy. Výsledky odpovídaly jeho požadavkům, další kontrola bude 20. října.

Kraj mlží o odpadu z Ostravy. Ví, že je nebezpečný

Ústecký kraj - Stále více otázek vzbuzuje kauza dovozu nebezpečného odpadu pocházejícícho z likvidace ropných lagun v Ostravě na Mostecko.

Starosta Litvínova Šťovíček ujišťuje, že transportu kalů jen nečinně nepřihlíží

Litvínov - Litvínovští opoziční zastupitelé zbrojí proti starostovi Litvínova Milanu Šťovíčkovi (VV). Dávají mu za vinu, že dopustil skladování kalů z Ostravy na skládce Celio.

Ostravské kaly: podáno je první trestní oznámení

Ústí nad Labem - „Zprávy o možných důsledcích skladování a pálení ostravských kalů jsou natolik závažné, že je nemohu nechat bez reakce,“ říká ústecká právnička a zastupitelka za TOP 09 Liběna Dobrovolná, která dnes v této souvislosti podává trestní oznámení na neznámého pachatele.

Nebezpečný odpad pálí už roky. Veřejnost nebyla informována

Ústecký kraj - „Nezdála se mi barva z komínové vlečky. Vidím totiž na komín ze svého bytu. Zavolala jsem ekologického ředitele cementárny Jana Špačka, aby se dostavil na úřad. Teprve potom se zjistilo, co Lafarge Cement v Čížkovicích vlastně pálí.”

Kraj starostům: Neprotestujte

Litoměřicko - Vedoucí odboru životního prostředí a zemědělství na krajském úřadě Veronika Vítková, která podepsala změnu integrovaného povolení firmě Celio, aby mohla navážet nebezpečný odpad z Ostravy na Mostecko, začala rozesílat osobní dopisy starostům na Litoměřicku.

Proti pálení ostravských kalů bojuje Greenpeace

Ústecký kraj - Do navážení odpadních kalů z Ostravy do severních Čech se vložily ekologické organizace a situace zřejmě směřuje k sérii právních sporů.

Ostravské kaly: kdo za ně může?

Ústecký kraj - Téměř deset tisíc lidí, kteří už podepsali petici proti dovozu a spalování ostravských v Ústeckém kraji, věří, že jejich protesty odpovědné orgány vyslyší.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT