VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Problémové sídliště Janov

Problémové sídliště Janov

VIDEO: Ochranné sbory budou hlídat Janov. Co na to místní?

Litvínov - Do Janova, problémové litvínovské čtvrti, míří radikálové. Své takzvané ochranné sbory tam v sobotu vyšle Dělnická strana. Co na to říkají místní lidé? Podívejte se na naši videoreportáž.

Radikálové jedou do Janova

Litvínov -Deset až dvacet členů Ochranných sborů radikální Dělnické strany začne zítra dopoledne hlídat ve dne v noci problémové litvínovské sídliště Janov.

Lidé z Janova žádají o pomoc ombudsmana, jsou v koncích

Litvínov - Lidem z litvínovské čtvrti Janov došla trpělivost. Neutěšená situace s nepřizpůsobivými občany na problémovém sídlišti je donutila obrátit se se svými problémy na ombudsmana. Pod otevřený dopis, který byl odeslán veřejnému ochránci práv, se podepsalo dvě stě čtyřicet obyvatel sídliště v Janově.

Antifašisté varují před ochrankou v Janově

Litvínov/ Odpůrci radikální Dělnické strany nesouhlasí s hlídáním ltivínovského sídliště jejími Ochrannými sbory.

Janov jinak: Není to jenom odpudivé ghetto

Janov - Kolem janovské pekárny se line příjemná vůně čerstvého pečiva. Pekárna Japek v litvínovském Janově zásobuje pečivem obchody nejen na Mostecku. Nedávno vyhrála titul Nejlepší chléb v republice. Ano, čtete správně, právě v Janově, v části Litvínova, která je tolik opovrhovaná kvůli nepřizpůsobivým občanům, je totiž tolik zajímavých věcí, o kterých mnozí z nás ani netuší.

Politici začali bojovat o voliče v Janově

Litvínov - Tři měsíce před krajskými volbami se malá a rozlobená Dělnická strana rozhodla poslat do rozpolceného Janova své "mírové" Ochranné sbory. Po třech dnech se radikálové uklidnili a rozhodnutí zrušili. Zástupci litvínovské vlády z ODS a ČSSD přesvědčili své tvrdé odpůrce, že situace v Janově se zlepšuje. Šéf Dělnické strany Tomáš Vandas radnici dokonce pochválil. Kdo vyhrál a proč se dějí takové politické manévry?

Boje mezi starousedlíky a nepřizpůsobivými v Janově se stupňují

Litvínov - Na litvínovském sídlišti Janov není slast žít. Svědčí o tom neustálé půtky mezi původními obyvateli této čtvrti a přistěhovalci a nepřizpůsobivými obyvateli. Policie už tam posílila hlídky

Janov potřebuje spásu

Janov - Město Litvínov vede další kroky k nápravě žalostné situace sídliště Janov. Lidé v Janově doufají ve spásu a věří, že město postaví dříve běžné sídliště zase na nohy.

Kauza Janov: Policisté byli profesionální, prohlašuje nyní jejich vedení

Litvínov - Nakolik dobře zvládli policisté vyhrocenou situaci na sídlišti v Janově, kde se tamní Romové slovně ostře pustili do příznivců Dělnické strany? Měli zasáhnout a vulgární Romy s rasistickými hesly zklidnit, nebo poklidně čekat, až dojde k fyzickému napadání, jak to udělali? Policejní šéfové hodnotí přístup svých podřízených kladně.

Janov: Situaci probere bezpečnostní rada města. Přijdou tam stovky radikálů?

Litvínov, Janov - Odborníci na krizové řízení vyhodnotí situaci na litvínovském sídlišti Janov po sobotním romském povstání proti mladým nacionalistům. Policie sídliště stále sleduje. Vůdce nacionalistů varoval před nasazením stovek radikálů.

Janov: Policie vyhodnocuje konflikt mezi Romy a Dělnickou stranou

Litvínov, Most/ - Policie stále vyhodnocuje sobotní konflikt mezi Romy a nacionalisty v Janově. To, že tam policie nezasáhla, neznamená, že by po ukončení akce byla nečinná, uvádí v úterním tiskovém prohlášení pro Deník.

Bezpečnostní rada: Chceme sledování Janova dnem i nocí

Litvínov - Radnice se obává narušení veřejného pořádku. Zároveň kladně hodnotila postup policie.

Video na webu vyzývá k pochodu na Janov

Litvínov, Janov - Radikálové se zřejmě chystají na Janov. Po internetu koluje video, které vyzývá k protestnímu setkání nespokojených lidí na litvínovském náměstí Míru a k následnému pochodu na problémové sídliště.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení