deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

deník.cz Právě teď

Kontrola v podnicích: Ministr Vojtěch vládě navrhne, aby restaurace musely zákazníkům kontrolovat testy či očkování proti covidu.

Záhadné zmizení: V australské buši se ztratila čtyřletá dívka. Zmizela v noci a přímo ze stanu. Policie nevylučuje únos.

Pouliční výstavy, světelné instalace: Národní třída v Praze se 17. listopadu na výročí sametové revoluce promění v kulturní prostor.

Klub svobodných matek: Čtvrtina samoživitelů si kvůli zdražování musela vzít půjčku. Tři čtvrtiny rodičů se cítí existenčně ohroženy.

Velký zájem: Sauny a wellness hlásí dobrou návštěvnost, srovnatelnou s rokem 2019. Provozovatelé věří, že je vláda znovu nezavře.

Miloš Vystrčil: Senát začne připravovat aktivaci článku 66. Nejde o nástroj proti prezidentovi, je třeba zajistit stabilní vládu.

Mynář: Do funkce mě jmenoval Miloš Zeman a jako jediný má právo mě odvolat. K výrokům politiků se nebudu vyjadřovat.

Glosa Deníku
Jiří Janda: Konečně už je zcela jasné, koho mají doopravdy bránit zátarasy kolem Hradu.

Gang řádí v Českých Budějovicích: Česká televize ve městě točí 3. sérii divácky oblíbených kriminálek Místo zločinu.

Fiala k článku 66: Situace je velmi vážná. Sněmovna zřejmě o převodu pravomocí nerozhodne na ustavující schůzi, ale až na schůzi následné.

Dětský fond OSN: Nejméně 10 tisíc dětí už zahynulo nebo utrpělo zranění během sedm let trvajícího konfliktu v Jemenu.

Evropská konferenční liga: Slavia před venkovním pohárovým zápasem odletěla do Izraele. Chce lepší výsledek než loni.

Infekce u dětí: Roušky v zimě chřipku prakticky zastavily, pokles případů byl o 95 %. Teď se ale Českem šíří respirační infekce.

Jakub Olbert na Hrad?: Hnutí Otevřeme Česko - Chcípl PES sbírá podpisy na prezidentskou kandidaturu svého šéfa.

Zavíráme: Některé nemocnice kvůli koronaviru opět zakázaly návštěvy a přidaly lůžka. Zavírá se v Brně, Ostravě i Zlíně.

Nelegální steroidy: Pražským kriminalistům se podařilo rozkrýt pětičlennou skupinu, která na internetu prodávala nedovolená anabolika.

Ryby i kosatka: Mosty v brněnských Bohunicích a Starém Lískovci ožily. Šedé stěny teď zdobí obří malby vodních živočichů.

Akty pod cenzurou: Facebook blokuje explicitní umělecká díla. Moravská galerie zbystří, muzeum Venuši nezahalí.

Zamíří na svobodu: ÚS vyhověl stížnosti Roberta Tempela, který po zrušení doživotí zůstává kvůli staršímu trestu ve vězení.

Nejen policie: Počínáním prezidentova okolí se nově zabývá i Bezpečnostní informační služba, informuje server iRozhlas.

ROP Severozápad: Začal soud řešící kauzu s údajným manipulováním s evropskými dotacemi. Obžaloba se zřejmě bude číst dva dny.

Czech Gamers: Vědci z Masarykovy univerzity chtějí popsat přínosy a hrozby spojené s hraním PC her. Hledají dobrovolníky.

Výzva: Ministr zahraničí Kulhánek vyzval prezidentova poradce Nejedlého, aby do sedmi dnů vrátil svůj diplomatický pas.

Průzkum: Mezi žáky škol s různou úrovní podpory rodičů vznikl při výuce na dálku asi dvouměsíční rozdíl ve zameškaném učivu.

400 tisíc domácností: Klienti Bohemia Energy, kterým nyní dodává ČEZ, mohou přechod do standardního ceníku řešit on-line.

Zdevastovaná památka: Postoloprty převzaly do majetku tamní zámek. Za 13 milionů jej koupily od firmy Castello Postoloprty.