deník.cz Chci zprávy do e-mailu
Chci předplatné
ZMĚNIT REGION

Právě teď

Harrachov se probouzí: Velký můstek čeká oprava, mamutí ale musí počkat. Rozsáhlá výměna v českých chovech: Zubři se stěhují do obory Židlov na Českolipsku. Nebe rozzářila ohnivá koule: Lidem v Americe se podařilo natočit úchvatný jev. Stěhování hlavního města: Indonésie v srpnu otevře nové hlavní město. Uprostřed pralesů na Borneu.
Videoposelství ruského prezidenta: Vladimir Putin chce pozvednout ruské síly speciálních operací.
Ruský soud vynese verdikt: Konkrétně nad ochráncem lidských práv Orlovem, který kritizoval ruské vedení za válku proti Ukrajině.
Potyčka v Sydney: Australská policie vyšetřuje údajné napadení fotoreportéra otcem Taylor Swiftové.
Program dolní komory parlamentu: Poslanci by měli dál probírat hromadné žaloby a novelu známou jako lex ČEZ.
Europoslance dnes čeká debata: Budou schvalovat pomoc 50 miliard eur pro Ukrajinu.
Prezidentské volby v USA: Souboj Trumpa s Haleyovou pokračuje v Michiganu, primárky tam mají i demokraté.
Co má na programu Krajský soud v Liberci: Asi rozhodne o třech z 11 obžalovaných v miliardové drogové kauze.
Úterý bude oblačné a teplé: Den bude místy až polojasný, nejvyšší denní teploty 7 až 12 °C, na východě území 12–17, v noci 5–9 stupňů.
Operaci EU v Rudém moři povede Řecko: Námořní mise má posílit ochranu nákladní lodní dopravy před útoky jemenských hútsijských rebelů.
Výsledky pařížského summitu o podpoře Ukrajiny: Macron ohlásil vznik koalice pro dodávky raket středního a dlouhého doletu. Podpoří i českou iniciativu k nákupu munice.
26. kolo Premier League: Fotbalisté West Hamu vítězstvím 4:2 nad Brentfordem ukončili po šesti zápasech sérii bez výhry.
Na vyslání vojáků na Ukrajinu není žádná shoda: řekl to prezident Macron po summitu v Paříži. Do budoucna obecně nevyloučil nic, co by mohlo zabránit vítězství Ruska.
Japonský modul na Měsíci předčil očekávání: Z povrchu měsíce se SLIM ozval i po druhé týden trvající měsíční noci, experti už procitnutí nepředpokládali.
Nizozemsko dá 100 milionů eur na munici: Podpoří českou iniciativu na nákup dělostřeleckých granátů pro Ukrajinu z třetích zemí, řekl v Paříži premiér Rutte.
Kvalifikace na ME basketbalistů: Čeští basketbalisté porazili v Pardubicích v druhém zápase Velkou Británii 90:82 a připsali si první výhru.
U Hoštic havarovala cisterna s plynem: Na silnici I/22 se převrátil na bok nákladní vůz s 20 tunami butanu. Látka neuniká, hasiči řeší zvednutí auta.
Česká iniciativa měla v Paříži velkou podporu: Řekl to premiér Fiala, očekává, že se do ní zapojí asi 15 zemí, očekává rychlé jednání s cílem dodat Ukrajině munici.
Google viní Microsoft z monopolního chování: Vytýká mu zejména praktiky v oblasti cloudových technologií, tvrdí, že brzdí vývoj například AI.
Plavkyně překonala rekord pod ledem: Chorvatka Valentina Cafollaová uplavala na jeden nádech 140 metrů za minutu a 40 vteřin.
Hizballáh ostřeloval sever Izraele: Libanonská milice vypálila na 60 raket, mstil se za likvidaci jednoho ze svých velitelů.
Tripartita dál hledá shodu na předčasných penzích: Po pondělním jednání k dohodě odborů a zaměstnavatelů nedošlo, vláda je se svým postojem uprostřed, řekl Jurečka.