V Mostě hořely kontejnery
Mostecká policie šetří od soboty případ trestného činu poškození cizí věci. Neznámý poberta na mosteckém sídlišti Výsluní zapálil dva kusy plastových kontejnerů. Nádoby na odpad hořely ve večerních hodinách kolem půlnoci. Jeden shořel zcela, druhý vedle stojící byl žárem poškozen. Poškozená společnost vyčíslila škodu na částku 8 000 korun.

Požáry popelnic na sídlištích jsou nebezpečné. U popelnic často parkují auta. V Mostě se už staly případy, kdy hasiči, policisté či strážníci odnášeli vozidla dál od požáru, aby se na ně oheň nerozšířil. Jedno auto již shořelo (více ZDE). 

Další případy z policejní svodky

Ve třech hernách políčil na automaty, ze dvou odcizil peníze, vykradl i auto, šel do vazby
Okresní soud v Mostě poslal na podnět policie do vazby 27letého muže z Mostu. Ten byl obviněn z trestného činu krádeže. Podle policie má mít na svědomí několik krádeží. V Mostě se v ulici Obránců míru vloupal do zaparkovaného vozidla značky Renault a z něj odcizil motorovou pilu, panel k autorádiu a doklady. Minulý týden v jednom mosteckém baru zkoušel vniknout za provozu do výherního automatu, u kterého násilím překonal zámek. Byl přistižen pracovníkem baru, takže k odcizení nedošlo. V jiné herně v Mostě se do automatu vloupal a odcizil z něj finanční hotovost. V další mostecké herně minulý týden u automatu vypáčil pokladní kasu a odcizil z něj několik tisíc korun. Kradl i přesto, že byl za krádež odsouzen. Vyšetřovatel Mostečana po obvinění zadržel a státnímu zástupci podal podnět na vzetí do vazby.

Lupič chtěl ženinu kabelku, vytasil na ni nůž
Vyšetřovatel mostecké policie zahájil stíhání pro zločin loupeže a přečin neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku 21letého muže z Mostu. Ten měl začátkem ledna v podvečerních hodinách na chodníku v ulici Moskevská přistoupit zezadu k postarší ženě. Chytil za kabelku, kterou nesla v ruce a snažil se ji odcizit. Žena se s lupičem začala o tašku přetahovat. Mladík následně vytasil nůž, kterým mířil poškozené na obličej a opakovaně jí vyhrožoval bodnutím, pokud tašku nepustí. Žena z obavy o své zdraví mu kabelku vydala a neznámý z místa utekl. Poškozená utrpěla drobná poranění ruky, kromě kabelky přišla o osobní doklady, finanční hotovost, mobilní telefony a další věci. Celkem jí Mostečan způsobil škodu ve výši 7 700 korun. Policie zajistila dva odcizené mobily, peníze muž utratil.

Jízdu řidiči ukončili, byli pod vlivem drog
Hlídka litvínovských policistů v rámci silniční kontroly zastavila osobní vůz značky Renault. Řidič se v rámci kontroly podrobil testu na návykové látky, který byl pozitivní na canabis. Policisté řidiče vyzvali k lékařskému vyšetření a odběrům, kterých se podrobil. Řidič ve věku 23 let si z oddělení Policie ČR v Litvínově odnesl záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

Stejný osud čekal dalšího řidiče, kterého hlídka policejní stanice Meziboří kontrolovala v obci. U vozu značky Škoda měl poškozený blatník, čímž nesplňoval technické podmínky a měl pozitivní test na canabis. I on se podrobil vyšetření v nemocnici.

Lapka ukradl prodavačce z kabelky peněženku
Nepoctivě se tento týden zachoval zákazník v jedné prodejně v centru města Mostu. Využil situace, kdy prodavačka nebyla pozorná a v nestřeženém okamžiku jí odcizil z kabelky, která byla volně odložená na prodejním pultě, peněženku s osobními doklady a finanční hotovostí. Poškozená vyčíslila škodu na částku 2 500 korun a krádež portmonky oznámila mostecké policii.

Zdroj: Ludmila Světláková, mluvčí Policie ČR Most, 26. ledna 2016