„Při výbuchu byl popálen a zraněn 45letý řidič a majitel auta, zdravotnická záchranná služba jej odvezla do nemocnice,“ sdělila Ludmila Světláková, mluvčí mostecké policie, která případ vyšetřuje.

Exploze byla tak silná, že vyrazila dveře vozu i všechna okna. Sklo létalo až do padesátimetrové vzdálenosti. Zdemolované auto na místě prohlédl policejní pyrotechniky, aby zjistil, zda uvnitř není nějaký nástražný. Žádný nakonec nenašel. Policie nezjistila ani cizí zavinění exploze.

Stále ale pracuje s několika vyšetřovacími verzemi. Dodávka mohla vybuchnout nešťastnou náhodou či při neodborné manipulaci s propanbutanovou lahví, mohlo se jednat též o sebevražedný pokus.

„V uzavřeném prostoru zřejmě unikal plyn. Jakým způsobem k výbuchu došlo, policie teď zjišťuje,“ řekla Světláková.

Dodávka patřila společnosti Pila – Prčice. Zaměstnanci firmy byli událostí šokování.

„Dozvěděli jsme se to před chvílí z internetových novin a od manželky zraněného muže. Vůbec nechápeme, co se mohlo stát. Jsem tady z toho špatní,“ sdělila v telefonické hovoru Deníku externí pracovnice společnosti.

Dodala, že autem jel jednatel firmy na jednání. Jak vážně byl při výbuchu zraněn, nevěděla. „Jeho manželce řekli, že je mimo ohrožení života,“ doplnila pouze.