Úřady souhlasily s plánem firmy Crestyl zbourat mostecký kulturní dům Repre a postavit místo něj mnohem větší kulturní a obchodní komplex. Kladné stanovisko vyplývá z ukončeného posuzovaní vlivů stavby na životní prostředí (EIA). „Záměr Repre Most nemá významný vliv na životní prostředí," zní verdikt krajského úřadu.

Pět institucí, včetně mostecké radnice a hygieniků, nemělo připomínky. Záměr kritizoval pouze Petr Pangerl z Mostu. Byl jediným zástupcem veřejnosti, který poslal do řízení své námitky.

„Centrum města by mělo být zachováno. Nemělo by docházet k míchání novostaveb a budov z 80. let minulého století," zopakoval včera Mosteckému deníku to, co napsal úřadu. Uvítal by rekonstrukci Repre bez demolice. Nové obchody v novém Repre podle něj zničí okolní živnostníky.

Radnice, která Repre Crestylu prodala, je s průběhem přípravy projektu spokojena a nevidí v ničem zásadní problém. Ve čtvrtek jednali radní s šéfem Crestylu Omarem Koleilatem. O veřejné prezentaci záměru se ale nebavili. V červnu se nad plány sejde pracovní skupina zastupitelů. Měla by probrat i dopravní napojení objektu na silnice. „Pořád je to ve stadiu dolaďování," řekl náměstkyně primátora Hana Jeníčková.

„Náš projekt v centru města již úspěšně prošel procesem posuzování vlivu stavby na životní prostřední. Nyní se připravují podklady pro územní řízení. Předpokládáme, že územní řízení bude dokončeno na jaře příštího roku," sdělil Martin Novák, ředitel pro komerční akvizice a pronájem developerské skupiny Crestyl.