Co může ordinace nabídnout novým i současným klientům?

Je to úplně nový typ ordinace, který najdete málokde. Je zde možnost objednání na konkrétní hodinu. Máme tu v čekárně recepci, kde přijímáme objednávky, poradíme s výběrem krmiva a podobně. Také se můžeme pochlubit větším zázemím. Rozšířili jsme spektrum úkonů, hlavně při operacích. Co se týče vybavenosti, můžeme například monitorovat životní funkce. Samozřejmostí jsou i hospitalizační boxy, kde spící zvířátko po operaci uložíme, než si ho majitel vyzvedne.

Jaké nejmenší a největší zvíře jste měli možnost ošetřit?

Pravidelně ošetřujeme velké psy jako je irský vlkodav, který je velký rozměrově, nebo neapolský mastin, který je velký váhově. Nejmenšího tvora, kterého jsme tu měli, byla vakoveverka velká jako malíček. Klasicky ošetřujeme myši a právě narozená štěňata a koťata.

Má někdo na Mostecku nějaké kuriózní zvíře?

To, čemu říkáte kuriózní, se říká nebezpečné zvíře. Na Mostecku nevím o nikom, kdo by měl doma tygra nebo lva, ale máme pár klientů s hroznýši.

Jak jste připraveni na oslavy Silvestra a na období Vánoc?

Standardně se dávají pejskům injekce na uklidnění právě v tomto období. Pejskům, kteří jsou častěji neklidní, dáváme uklidňující léky už začátkem listopadu. Máme speciální přípravky na zklidnění jak pro dlouhodobé, tak i jednorázové zklidnění.

Byla byste schopna operovat své zvíře?

Ale ano. S manželem jsme vykastrovali naši kočičku.

Jak jste spokojeni s uplynulým rokem v ordinaci?

Mnoho lidí využívá možnosti objednat se na recepci na určitý výkon. Nemusí tak dlouho čekat v čekárně.

MILOSLAVA PÜSCHELOVÁ